Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Україні потрібно розвивати вирощування українського хмелю

  • 196
Олександр Гайду: Україні потрібно розвивати вирощування українського хмелю

У комітеті з питань аграрної та земельної політики розглядаються два законопроєкти, які мають впровадити європейські норми в виробництві хмелю та пивних напоїв. Чітке регулювання даної сфери має надати поштовх для розвитку вирощування хмелю.

Про це на круглому столі, що проводили на Волині, повідомив голова комітету, народний депутат «Слуги Народу» Олександр Гайду.  

За його словами, законопроєктом пропонується посилення виробництва високоякісної продукції за стандартами ЄС та реалізації її на внутрішньому ринку та експорт до інших країн, впровадження класифікації поширених та перспективних сортів хмелю, сертифікація садивного матеріалу сортів хмелю, виробництво якісних шишок хмелю та сприятливі умови їхньої реалізації. Також документом передбачена простежуваність “від стебла хмелю до готової реалізації продукції”. 

Наразі обсяги вирощування хмелю в Україні стрімко впали. Великі пивоварні купують хмелесировину з-за кордону. Натомість українська продукція цікавить лише крафтових виробників. 

“Імпортний хміль коштує дорожче, наші вітчизняні виробники хмелю пропонують дешевшу хмелесировину, яка за своїми критеріями відповідає і українським, і європейським стандартам. Наш хміль цінують на міжнародному ринку, а от українські пивзаводи оминають вітчизняних виробників. І ми маємо це змінити”, – зауважив він.

На круглий стіл запросили представників органів місцевої влади, пивоварних компаній та виробників хмелю. Учасники заходу повідомили, що раніше Волинь вирощувала найбільші обсяги хмелю. Наразі ж в цьому регіоні його зовсім не висаджують, та й взагалі кількість вирощування хмелю в Україні впала майже у 20 разів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy