Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Україна експортує більше продовольства, ніж торік

  • 220
Олександр Гайду: Україна експортує більше продовольства, ніж торік

З початку року Україна експортувала майже 49 млн тонн агропродукції. Зокрема, вивезено на 32% більше збіжжя, ніж за аналогічний період 2022 року.

Про це заявив голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, народний депутат «Слуги Народу» Олександр Гайду.

«Така динаміка склалася через те, що в 2023 році більша частина продовольства експортувалася завдяки роботі «зернового коридору». Через Одеські порти вдалося вивезти перехідні залишки, що утворилися в країні з початком війни та блокадою українського експорту російськими військами. Також свій вплив мало і нарощування обсягів експорту альтернативними шляхами, особливо річковими портами Дунаю, що збільшили свою пропускну здатність удвічі», – наголосив він.

Наразі найбільші обсяги українського продовольства експортують саме через Дунайські порти.

«Структура експорту сильно змінилася. Наприклад, у вересні 2022 року 58% продовольства експортувалося через порти Одеської області в межах «зернового коридору», 17% – річкові порти Дунаю, 15% – залізницею та 10% – автотранспортом. У вересні 2023 року 63% обсягу було експортовано через річкові порти Дунаю, 26% – залізницею, 10% – автотранспорт та 1% – морські порти Одеської області», – зазначив Олександр Гайду. 

Також Україна працює над розвитком сухопутної логістики. Зокрема, нещодавно контроль тих вантажів, що рухаються з українсько-польського кордону до литовських портів, проходитиме в спрощеній процедурі. А саме – ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль вантажі проходитимуть безпосередньо в порту Клайпеда.

«Цей крок однозначно пришвидшить процес переходу кордону. Варто зазначити, що це один із багатьох заходів, що зараз запроваджуються для прискорення експорту української агропромислової продукції», – підсумував народний депутат.  

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy