Олександр Гайду: Україна активно адаптує аграрне законодавство до європейських стандартів
- 185
В умовах воєнного часу й надскладний для України час аграрний сектор постійно доводить стійкість і можливість швидкого переналаштування на воєнні рейки. І це відбувалося в умовах повної зупинки експорту агропродукції внаслідок блокування морських портів та постійних актів агресії росії – руйнування логістичних шляхів, мінування території, знищення інфраструктури, обстрілів.
На цьому наголосив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Гайду під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.
Як зазначив парламентар, питання ухвалення Стратегії розвитку сільського господарства вже давно на часі.
«Необхідно розуміти кроки подальшого розвитку аграрного сектору. Європейський Союз та країни-члени ЄС повинні знати стратегічний курс та наміри інтеграції України до ЄС у переговорах щодо вступу. Необхідно постійно доводити, що Україна надійний партнер в спільній аграрній політиці Євросоюзу», – заявив Олександр Гайду.
Народний депутат акцентував на досягнутих результатах євроінтеграційної роботи.
«Лише за період 9 скликання Верховної Ради було ухвалено 12 євроінтеграційних законів, з них 8 – за період дії воєнного стану. Більшість законів у сфері аграрної політики, безпечності харчових продуктів, ветеринарної політики», – повідомив народний депутат.
Нині, за його словами, аграрний комітет продовжує працювати над імплементацією норм ЄС у сфері фітосанітарної політики та сільського господарства.
«Одне із головних завдань – утворення Платіжного агентства, а також удосконалення роботи Державного аграрного реєстру. Відповідні законопроєкти №№11063 та 11063-1 опрацьовуються в комітеті та готуються до розгляду в першому читані. Не менш важлива сфера – це продовження впровадження земельної реформи», – поінформував Олександр Гайду.
Парламентар переконаний, що на шляху євроінтеграції вкрай важливим є визначення пріоритетних напрямів, завдань та ефективних шляхів створення сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможного, стійкого та диверсифікованого аграрного сектору.
«Це забезпечить довгострокову продовольчу безпеку Європи та світу, захист навколишнього середовища, включаючи біорізноманіття, пом’якшення наслідків зміни клімату, зміцнення соціально-економічної структури сільських територій», – резюмував Олександр Гайду.