Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду розповів про головні ухвалені законопроєкти в аграрній сфері за пів року війни

  • 293
Олександр Гайду розповів про головні ухвалені законопроєкти в аграрній сфері за пів року війни

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Верховна Рада ухвалила низку законопроєктів на підтримку аграрного сектору. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«2022-й рік дуже складний для наших аграріїв. З початком повномасштабної війни Верховна Рада в короткі строки ухвалила низку рішень, аби підтримати наших фермерів та забезпечили продовольчу безпеку в країні», – розповів Гайду.

За його словами, у цих умовах парламент мав розв’язати низку земельних питань, забезпечити посівну, вберегти тваринництво. Для цього депутати оперативно прийняли необхідні законопроєкти та подбали про фінансову підтримку аграріїв.

«Аграрії отримали доступ до кредитів на посівну. Йдеться про програму 5-7-9% Президента України, без якої багато фермерів просто не почали б працювати цього року. Загалом за 2022 рік фінансову підтримку отримали майже 30 тисяч с/г виробників, залучивши кредити на суму понад 55 млрд грн. З них під посівну кампанію – 38,5 млрд грн», – підрахував Гайду.

Додатково з 1 липня запроваджені урядові програми безповоротних грантів окремих галузей – садівництва, ягідництва, виноградарства, тепличних господарств.

До того ж ще до війни депутати ухвалили рішення про створення Державного аграрного реєстру, зараз він потрібен як платформа для аграріїв з можливістю подаватися на допомогу в рамках різних програм. А зміни до бюджету, внесені законопроєктом 7167, забезпечили підтримку невеликих фермерів на додаткові 1,5 млрд грн.

Олександр Гайду запевнив, що парламент активно працює із європейськими партнерами, щоб розширити пропускні потужності альтернативних шляхів експорту агропродукції.

«Результат є. Якщо у березні експортували 250 тисяч тонн агропродукції, то у липні ця цифра зросла більш ніж у 10 разів, і склала 2,7 млн тонн. Це результат спільної роботи усіх гілок влади. Експорт нашої агропродукції – це забезпечення продбезпеки світу та стабільність української економіки», – констатує голова профільного комітету.

Для збереження врожаю депутати ухвалили законопроект 7548-1 про скасування мит на закупівлю рукавів і обладнання для тимчасового зберігання зерна.

«У сфері земельних відносин ми ухвалили законопроєкт 7137-д, він знизив податкове навантаження на аграріїв, що постраждали від війни. А законопроєкт 7178 про оренду земельних ділянок для сільськогосподарського виробництва дозволив ефективно використовувати землі, й це позитивно вплинуло на результати посівної кампанії», – пояснив голова профільного комітету.

Депутат також нагадав, що парламент ухвалив законопроєкт 7264 про вимоги до виробництва, експорту та імпорту сільськогосподарської продукції під час воєнного стану. Це дозволило спростити ввезення харчових продуктів, кормів та живих тварин на митну територію України, а також процедури держреєстрації пестицидів, агрохімікатів та сертифікацію українських виробників органічної продукції.

«Крім того, ми розв’язали проблему із тривалим строком періоду реєстрації с/г техніки, яка виникла ще до війни, і потребувала негайної реакції в умовах війни. Ухвалений законопроєкт 6070-1 допоміг швидкому оновленню парку техніки, а це крок до стабільної та якісної роботи аграріїв», – стверджує Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy