Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду розповів, як збільшити експорт української агропродукції

  • 5275
Олександр Гайду розповів, як збільшити експорт української агропродукції

Розширення наземних та морських коридорів, держпрограми викупу агропродукції, допомога у зберіганні врожаю – це три важливі кроки, які допоможуть Україні розширити експорт власної агропродукції.

Про це розповів у своєму блозі для ЕП голова комітету з питань аграрної та земельної політики, народний депутат «Слуги Народу» Олександр Гайду.

Він пояснив, що через блокування морських портів – з березня до серпня були дуже низькі темпи експорту агропродукції.

«Під час війни вони критично знизилися. У березні експортували всього 250 тисяч тонн. В серпні, після розблокування одеських портів ця цифра нарешті перестрибнула відмітку у 4 млн тонн. При цьому минулого року щомісяця ми транспортували в середньому 5-6 млн тонн. А отже не стабілізувалися на достатньому рівні й ціни на зернові, які в Україні через низькі темпи експорту катастрофічно впали», – зазначив політик.

Олександр Гайду бачить декілька шляхів до розв’язання цієї проблеми.

«По-перше, розширення коридорів для експорту – автомобільних та залізничних паралельно з морськими. По-друге, запуск держпрограми викупу агропродукції у аграріїв за економічно обґрунтованими цінами. По-третє, допомога у зберіганні врожаю, аби наші аграрії не віддавали його за безцінь, а могли зберегти на подальші періоди. У цьому питанні знадобиться і рішення народних депутатів про скасування мит на імпорт тимчасових рукавів для зберігання», – повідомив нардеп.

Представник «Слуги Народу» також подякував Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО), яка надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукави, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy