Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду про скасування мит на товари для зберігання зерна: Допоможемо аграріям врятувати врожай

  • 863
Олександр Гайду про скасування мит на товари для зберігання зерна: Допоможемо аграріям врятувати врожай

Парламент підтримав законопроект №7548-1, який звільняє від оподаткування ввізним митом імпорт мішків, рукавів та спецобладнання для зберігання зернових на полях.

Це шанс врятувати урожай в умовах переповнених сховищ та поки незначних обсягів експорту української агропродукції, повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Станом на 1 липня залишки минулорічного врожаю зернових та зернобобових складали близько 18 млн тонн, також наші аграрії вже зібрали понад 6,5 млн тонн. Прогнозуємо, що загалом урожай сягне 65 млн тонн. А отже питання, де зберігати цей урожай, стоїть дуже гостро. Спеціальні рукави та обладнання для навантаження – нині один з варіантів, який, нехай тимчасово, але вирішить проблему зберігання збіжжя. Попит на них вже провокує дефіцит та зростання ціни, а тому маємо зробити все можливе, аби аграрії могли їх придбати. Скасування мит – один із таких способів», – наголосив він.

За оцінками експертів Україні зараз потрібно до 80 тисяч таких рукавів. Звільнення від ввізного мита здешевить їхню вартість та пришвидшить процедуру закупівлі.

«Ми також розглядаємо й інші способи збереження врожаю. Обговорюється ідея держпідтримки аграріїв та українських виробників таких рукавів. Є варіант залучити міжнародних партнерів до будівництва підлогових складів зберігання зерна. Усі ці кроки допоможуть нам підтримати аграріїв, які збережуть і реалізують урожай за ринковими цінами, а отже – виплатять зарплати працівникам, орендну плату пайовикам. Це також поштовх посіяти поля восени, а отже підтримати українську економіку та забезпечити продовольчу безпеку нашої країни», – підсумував Олександр Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy