Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Підтримка аграріїв, реформа меліорації ­– це питання продовольчої безпеки України та світу

  • 142
Олександр Гайду: Підтримка аграріїв, реформа меліорації ­– це питання продовольчої безпеки України та світу

Ефективне використання наявних водних та земельних ресурсів для розвитку агровиробництва залежить від реформи гідротехнічної меліорації. Адже стабільність агровиробництва в Україні – вагомий чинник продовольчої безпеки світу.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Гайду за результатами засідання круглого столу в Одесі з представниками організацій водокористувачів.

Він зауважив, що меліоративна реформа розпочалася в складний для України час. У лютому 2022 року був ухвалений Закон «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який спрямований на вирішення питань з відновлення та модернізації меліоративних систем, залучення зовнішніх інвестицій та зміни підходів в управлінні меліоративними системами.

За словами Гайду, цей закон, як перший крок меліоративної реформи, був ухвалений назустріч аграрним товаровиробникам.

«Водночас представники ОВК стикнулись з низкою проблем, які перешкоджають їхній діяльності та гальмують процес, зокрема, із затягуванням процедури передачі майна меліоративної інфраструктури у власність ОВК», – акцентував парламентар.

Як наголосив очільник аграрного комітету, важливо забезпечити повне виконання закону про ОВК всіма гілками влади як на центральному, так і на місцевому рівні, і сприяти передачі повноважень в управлінні меліоративними системами законодавчо визначеним органам влади та меліоративних мереж у власність організацій водокористувачів.

«Зараз важливим кроком у реалізації меліоративної реформи є необхідність ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до статті 133 Податкового кодексу України щодо особливостей неприбуткового статусу організацій водокористувачів» №5203, яким передбачено створення організацій водокористувачів як юридичних осіб з неприбутковим статусом», – зазначив народний депутат.

Крім того, додав Гайду, реалізація реформи потребує й зміну управління державними меліоративними системами.

«Верховна Рада України схвалила в першому читання проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» (реєстр. №7577), який передбачає створення державних некомерційних підприємств – Операторів. Необхідно найближчим часом завершити відокремлення функцій з управління водними ресурсами та управління меліоративними системами, як це передбачено в Стратегії зрошення та дренажу», – поінформував парламентар. 

Олександр Гайду наголосив, що після катастрофи, яку спричинили російські війська на Каховській ГЕС, актуальність реалізації реформи меліорації для України є ще більш нагальною.

«Бачу бажання аграріїв обʼєднуватись та інвестувати у меліоративну інфраструктуру. Завдання влади – цьому сприяти», – підсумував очільник аграрного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy