Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Держава посилить підтримку аграріїв з деокупованих регіонів

  • 258
Олександр Гайду: Держава посилить підтримку аграріїв з деокупованих регіонів

Фінансова допомога, пільгові кредити та грантова підтримка – це ключові потреби аграріїв з деокупованих територій. Наразі фермери, які ведуть діяльність у звільнених регіонах, зіштовхнулися з надскладними викликами, тому питання, що найбільш турбують аграріїв, розглянули на слуханнях комітету ВР з питань аграрної та земельної політики.

Як зазначив голова комітету, народний депутат «Слуги Народу» Олександр Гайду, фермери зі звільнених територій зазнали значних збитків через окупацію росії.

«Повномасштабне вторгнення поставило перед країною чимало викликів, які потребують якнайшвидшого вирішення, серед яких – проблеми деокупованого агросектору. Вести сільськогосподарську діяльність на звільнених територіях значно складніше, адже ворог знищив або пошкодив необхідну інфраструктуру. Також через війну аграрії зазнали значної втрати агропродукції, а займатися вирощуванням культур фактично неможливо через щільне замінування полів», – зауважив він.

Розуміючи необхідність посиленої підтримки аграріїв з деокупованих регіонів, до Держбюджету-2024 передбачили дотацію на гектар земель в деокупованих регіонах на рівні орендної плати, а також компенсацію за розмінування с/г земель. Однак варто, щоб і фінустанови теж йшли назустріч фермерам, адже здебільшого банки не хочуть співпрацювати з фермерами з деокупованих територій.

«Головна проблема, що потребує скорішого вирішення — питання заборгованості за кредитами, що були отримані до повномасштабного вторгнення. Банки мають враховувати умови, в яких опинилися наші аграрії та піти їм назустріч. Наприклад, забезпечити для фермерів з деокупованих територій спеціальні умови зі реструктуризації боргу», – наголосив Олександр Гайду.

До слухань комітету ВР з питань аграрної та земельної політики долучилися перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, заступниця міністра аграрної політики та продовольства Людмила Шемелинець, заступниця міністра економіки Надія Бігун, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – Уповноважений з питань внутрішньо переміщених осіб Олексій Бородай, представники банків та асоціацій, а також аграрії з деокупованих територій.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy