Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Через війну в Україні забруднені понад 5 млн га земель

  • 372
Олександр Гайду: Через війну в Україні забруднені понад 5 млн га земель

В Україні понад 5 млн гектар сільськогосподарської землі непридатні до використання внаслідок бойових дій. Йдеться про заміновані, забруднені вибухонебезпечними залишками території або ж на яких тривають бойові дії.

Про це розповів голова комітету з питань аграрної та земельної політики, народний депутат «Слуги Народу» Олександр Гайду.

«Ці землі потребують обстеження та можуть бути забрудненими», – сказав він.

За словами народного депутата, для швидшого розмінування Україна залучає міжнародні організації. Зокрема, представники Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) планують на 2023 рік виділити близько 50 млн дол. на закупівлю механізованих засобів розмінування та підготовку операторів таких засобів. Їх використовуватимуть для очищення забруднених вибухонебезпечними предметами українських територій.

«Через замінування або наявність у землях с/г призначення небезпечних предметів їх неможливо засіяти. Наприклад, озимих культур засіяли всього на площі 4,5 млн га, хоча минулого року ці культури висіяли на 7, 7 млн га. Це напряму впливає на продовольчу стабільність країни», – зауважив голова комітету.

Саме тому, переконаний Олександр Гайду, сьогодні першочергове завдання – за допомогою міжнародних партнерів створити умови для розмінування землі малих та середніх аграріїв, які не мають можливостей зробити це самостійно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy