Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Аграрії на прифронтових територіях потребують посиленої підтримки від держави

  • 55
Олександр Гайду: Аграрії на прифронтових територіях потребують посиленої підтримки від держави

Фінансування, компенсації за втрати, розмінування земель, дефіцит техніки – ці та інші питання були в центрі уваги виїзних слухань Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики «Актуальні проблеми аграріїв на прифронтових територіях», що відбулись у Запоріжжі за участі урядовців, представників місцевої влади та аграріїв.

Про це повідомив голова комітету, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Гайду.

За його словами, ключовими проблемами, з якими стикаються фермери на прифронтових територіях, є обмежений доступ до кредитування, втрата трудових ресурсів та відсутність компенсацій за збитки, спричинені бойовими діями.

«Фінансування аграріїв у зоні бойових дій залишається однією з найгостріших проблем. Через високу ризикованість банківські установи відмовляють у кредитах підприємствам, розташованим ближче ніж 40 км до фронту», – констатував очільник профільного комітету.

Тому, зазначив він, доцільно розширити програму «5-7-9» на такі господарства та запровадити державні кредитні гарантії.

Окремо учасники слухань обговорили законопроєкт №12148, який передбачає «замороження» боргів аграріїв з тимчасово окупованих територій. Законопроєкт уже ухвалений парламентом і очікує підпису Президента.

Крім того, акцентував Гайду, необхідно розробити механізми компенсації аграріям за тимчасово вилучені під фортифікаційні споруди землі, а також втрати урожаю та техніки. Він навів приклад Запорізької області, де понад 5 тис. га сільгоспземель вилучено для спорудження фортифікацій.

«Щодо розмінування – є прогрес, але викликів багато. Станом на травень 2025 року розміновано понад 11,8 тис. га земель, більше 12,6 тис. га вже повернуто до обробітку. Проте багато аграріїв самостійно розчищають поля, що потребує додаткової підтримки», – зауважив Олександр Гайду.

Актуальною проблемою, додав він, залишається дефіцит техніки. Через обстріли, мінування та передачу обладнання на потреби ЗСУ, фермери не мають достатніх ресурсів для збору врожаю. Аграрії запропонували збільшити компенсації на її придбання.

«Аграрний комітет продовжує розробляти ініціативи для захисту фермерів. Необхідно розширювати державну підтримку для фермерів, які, попри війну, забезпечують продовольчу безпеку України», – зазначив очільник комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy