Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олег Бондаренко: Закриття неба над Україною дозволить запобігти глобальній радіаційній катастрофі

  • 7930
Олег Бондаренко: Закриття неба над Україною дозволить запобігти глобальній радіаційній катастрофі

Українські парламентарі та Міндовкілля звернулися до МАГАТЕ та НАТО з проханням закрити небо над нашою країною.

Так, голова комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус та в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець підписали звернення про введення Зони заборони доступу/закриття території (Зона A2/AD) над територією України.

«Збройні Сили України захищають нашу землю, але небо України залишається вразливим. Постійні повітряні та артилерійські обстріли окупанта створюють пряму загрозу ядерним об’єктам і установкам в Україні. Це загрожує безпеці та добробуту не лише Європи, а й усього світу», – наголосив Олег Бондаренко.

У зверненні парламентарі звертають увагу на те, що 9 березня 2022 року відбулось аварійне знеструмлення Чорнобильської АЕС. Усі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС» були знеструмлені та підключені до аварійних дизель-генераторів. Запасу дизельного палива у них вистачить лише на 48 годин.

«Нам потрібно терміново відновити живлення, інакше – ми можемо втратити контроль над ядерною та радіаційною безпекою на об’єктах підприємства. Світ опиниться перед новою ядерною катастрофою», – сказав голова екологічного комітету.

Зокрема, йдеться про:

  • Знеструмлення НБК призведе до повної втрати контролю над системою безпеки комплексу. Через зупинку вентиляції НБК, існує загроза забруднення радіоактивним пилом не лише України, а й країн Європи.
  • Відсутність енергозабезпечення сховища відпрацьованого ядерного палива, де зберігається близько 20 000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок реактору з високою ймовірністю може спричинити радіаційну аварію.
  • Пошкодження інфраструктури поводження з радіоактивними відходами, внаслідок влучання снарядів матиме катастрофічні наслідки, та швидше за все потребуватиме проведення відповідних повноцінних ліквідаційних робіт.

Втрата зв’язку із системами радіаційного моніторингу ядерних об’єктів України лише погіршує ситуацію.

Міжнародна спільнота неодноразово закликала Росію припинити збройну агресію проти України та утриматися від нападів на ядерні об’єкти, адже це може обернутися глобальною радіаційною катастрофою. На жаль, усі звернення були марними. Більше того, на фоні постійних повітряних атак росія поширює дезінформацію про «брудну» ядерну бомбу, нібито, створену в Україні і таким чином ставить під сумнів процедури МАГАТЕ з контролю за ядерними матеріалами.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy