Олег Бондаренко: Україну чекає велика робота з розмінування лісів та природно-заповідного фонду
- 52

Внаслідок російської агресії 23% територій України вважаються потенційно небезпечними та потребують обстеження і розмінування, а це 139 тис. км², з них 13,5 тис. км² – водні акваторії.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко за підсумками Координаційного партнерського воркшопу, проведеного Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування у Швейцарії.
Окрім того, що агресія росії проти України спричинила серйозну загрозу національній і світовій продовольчій безпеці через забруднення сільськогосподарських земель, значної шкоди завдається і лісам внаслідок воєнних дій.
«Через ліси переміщується важка військова техніка, в лісових масивах знаходяться військові частини та ведуться активні бойові дії, що призводить до серйозних порушень лісових екосистем. Загалом, на сьогодні майже 30% лісів України зазнали пошкодження різного ступеня», – розповів парламентар.

Він додав, що станом на квітень 2025 року тимчасово окупованими залишаються орієнтовно 0,8 млн. га земель лісового фонду, на площі 0,1 млн. га – ведуться або велися бойові дії. Загалом близько 450 тис. га земель лісового фонду вважаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами та потребують детального обстеження, розмінування і очищення.
«На лісових територіях, звільнених від окупації росією та на яких припинені бойові дії, щоденно проводиться розмінування. Станом на кінець 2024 року розміновано 75,6 тис. га лісів», – зазначив народний депутат.
Він акцентував увагу на необхідності включення лісових територій до плану розмінування, незважаючи на досить високу вартість та складність такого розмінування. В першу чергу йдеться про очищення ділянок лісу, які у безпосередній близькості до населених пунктів. Наступним пріоритетом мають бути ділянки з високим рівнем пожежної небезпеки та лісові дороги, після чого варто проводити розмінування інших лісів.

«В майбутньому на нас чекає величезна робота з розмінування у лісах, в природно-заповідному фонді, розмінування водних об’єктів, аграрних земель, та інше. І зробити цю роботу ефективно ми зможемо тільки об’єднавши та координуючи наші зусилля!» – наголосив Олег Бондаренко.
Парламентар підсумував, що наразі перед Україною та партнерами зокрема стоять такі завдання:
✅ прискорення реалізації Національної стратегії України з питань протимінної діяльності;
✅ ефективна координація зусиль у гуманітарному розмінуванні України;
✅ використання інновацій задля оптимізації ресурсів і процесів;
✅ посилення ролі протимінної діяльності як передумови для відбудови України.