Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олег Бондаренко: Україна може отримати значні ресурси для відновлення довкілля після війни

  • 645
Олег Бондаренко: Україна може отримати значні ресурси для відновлення довкілля після війни

Приєднання України до програми ЄС із захисту довкілля LIFE – це можливість отримати значні ресурси для відновлення довкілля після військових дій росії на наших заповідних територіях.

Про це йшлося під час зустрічі голови комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка з колегами із Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

«Ми домовились якнайшвидше розпочати переговори щодо підключення України до програми ЄС із захисту довкілля LIFE, у рамках якої вже 30 років фінансуються різні природоохоронні проєкти. Радий, що ЄС продовжує надавати суттєву допомогу нашій країні. Очікую й подальшого значного прогресу у співпраці із європейськими колегами, адже сьогодні для нас як ніколи важлива технічна, експертна і політична підтримка, зокрема в питаннях збереження та відновлення українського довкілля», – сказав він.

Серед важливих домовленостей: допомога Єврокомісії в питаннях моніторингу стану довкілля та екологічних наслідків від війни, надання супутникових даних системи Copernicus про лісові пожежі, незаконні вирубки лісу, забруднення ґрунтів, якість повітря, екологічний стан моря, радіаційний моніторинг тощо.

«Крім того, Єврокомісія і надалі підтримуватиме Україну у питаннях відсторонення представників росії та білорусі від займання посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та призупинення участі росії та білорусі в міжнародних організаціях, де це юридично можливо», – додав Олег Бондаренко.

У рамках діалогу голова комітету звернув увагу наших європейських партнерів на необхідність ініціювати перегляд деяких європейських директив та міжнародних конвенцій, враховуючи воєнний досвід України. Для ЄС це перший досвід розгляду питання про приєднання країни, яка знаходиться у воєнному стані та якій надалі буде необхідно відновлювати свою економіку та довкілля у відбудовний післявоєнний період.

«Це одне питання, яке мене хвилювало, – робота Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. В умовах, коли від дій агресора страждають наші громадяни, вважаємо, що міжнародні гуманітарні коридори мають організовуватися виключно в напрямку українських міст, а не на територію країни-агресора і саме на нашій території повинні створюватися центри допомоги. Тому прошу колег при нагоді донести цю позицію до керівництва міжнародної організації», – підсумував народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy