Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олег Бондаренко, розповів про нові джерела фінансування для відновлення роботи на ЧАЕС

  • 470
Олег Бондаренко, розповів про нові джерела фінансування для відновлення роботи на ЧАЕС

Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ) планують використовувати для фінансування невідкладних заходів з відновлення безпечних умов праці на ЧАЕС і надання допомоги у виконанні більш довгострокових задач відновлення.

Про це повідомив голова комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко за результатами онлайн-зустрічі з Директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазаром Ліндауером.

«Після отримання дозволу від Асамблеї вкладників РМСЧ ЄБРР зможе використати наявні кошти для фінансування першочергових невідкладних заходів, але підтримання більш суттєвих заходів відновлення вимагатиме значних нових внесків на Рахунок у рамках загальної підтримки відновлення України», – сказав голова комітету.

Учасники відмітили необхідність призупинити та переорієнтувати заходи, що були заплановані в рамках діяльність РМСЧ. Адже наразі виникли більш нагальні завдання, пов’язані з необхідністю відновлення безпечних умов для подальшої діяльності після окупації об’єкта російськими військами.

Олег Бондаренко зазначив, що на майданчику ЧАЕС необхідно виконати оцінку пошкоджень та заміну обладнання моніторингу, контролю тощо, яке було знищене або розкрадене окупантами.

«Хоча на станції наразі є електроенергія, інженерні комунікації вимагають значного ремонту та відновлення систем зв’язку. Також існує необхідність у вжитті заходів для підняття рівня ядерної безпеки всіх ядерних об’єктів на території України, збереження кваліфікованих спеціалістів», – зауважив народний депутат.

Також Олег Бондаренко звернув увагу на необхідність виключення або припинення участі російської федерації в Рахунку ядерної безпеки ЄБРР та в усіх конвенціях та міжнародних договорах з ядерної та радіаційної безпеки, оскільки події в Україні не лишають сумніву в злочинних намірах та повному ігноруванні міжнародних домовленостей та досягнень.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy