Олег Бондаренко: Реформа цивільного захисту – дієва складова національної безпеки України на шляху до ЄС
- 75

Питання цивільного захисту в умовах повномасштабного вторгнення рф є одним з найбільш визначальних векторів України на шляху інтеграції до Європейського Союзу.
Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко на міжнародному форумі у Варшаві «Досвід України – фундамент глобальної безпеки Європи».
«В основу всіх законодавчих ініціатив та практичних кроків України в цій сфері покладено глибоке вивчення, адаптацію та імплементацію найкращого європейського досвіду. Адже саме європейські стандарти та моделі є тим орієнтиром, який дозволяє будувати в Україні сучасну та ефективну систему захисту населення і територій, відповідно», – наголосив парламентар.

За його словами, в Україні розроблено стратегію розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року, мета якої – формування в державі захищеного середовища шляхом створення достатньої мережі укриттів.
«Під час її розробки враховувалися високі стандарти, досягнуті в країнах ЄС, зокрема у Фінляндії, де рівень забезпечення населення укриттями є зразковим. Загалом у Фінляндії налічується близько 50 500 укриттів, загальною місткістю 4,8 млн осіб при кількості населення – 5,53 млн осіб», – повідомив Бондаренко.
Нардеп розповів про законопроєкт №11345, спрямований на вдосконалення системи цивільного захисту в Україні за прикладом Фінляндії, який готують до другого читання.

Проєкт закону передбачає, зокрема:
✔ обов’язкове будівництво захисних споруд публічного доступу для всіх категорій населення в межах житлової забудови та при новому будівництві;
✔ визначення повноважень місцевих органів влади щодо будівництва та контролю стану захисних споруд;
✔ унормування терміну «Механізм цивільного захисту Союзу» в Кодексі цивільного захисту України, призначення національного координатора та створення центрів безпеки;
✔ модернізацію системи оповіщення.
Законопроєкт, зазначив парламентар, сприяє децентралізації, підвищенню ефективності та впровадженню сучасних технологій у цивільний захист.
«В основі реформування сфери цивільного захисту лежить як прагнення створити дієву складову національної безпеки України, так і прагнення до інтеграції в європейський безпековий простір, застосування європейського досвіду для гарантування безпеки населення та стійкості держави перед загрозами під час і після війни», – резюмував Олег Бондаренко.