Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Нове законодавство та майбутнє асоціацій місцевого самоврядування – Віталій Безгін про результати круглого столу

  • 6032
Нове законодавство та майбутнє асоціацій місцевого самоврядування – Віталій Безгін про результати круглого столу

Оновлення законодавства про асоціації місцевого самоврядування, об’єднання асоціацій в єдину, а також консолідація їхніх позицій – ці теми представники парламенту, уряду та місцевого самоврядування обговорили 14 травня під час круглого столу, присвяченого питанням розвитку асоціацій.

Зокрема дискусія стосувалася положень нового закону про асоціації місцевого самоврядування. За словами голови профільного підкомітету ВРУ з питань місцевого самоврядування, народного депутата від «Слуги Народу» Віталія Безгіна, чинний закон, ухвалений 12 років тому, нині втратив актуальність.

«Ми обговорили ключові питання, які ляжуть в основу нового законопроєкту. По-перше, це рух до єдиної асоціації органів місцевого самоврядування, яка б мала консолідовану позицію всіх представників місцевого самоврядування та зверталася з нею до представників центральної влади. Існує також ідея щодо деполітизації асоціацій. Тому що зараз асоціації очолюють політичні суб’єкти, що створює потенційний ризик конфліктів між державною та місцевої владами», – розповів Віталій Безгін.

Депутат зазначив, що розглядається можливість надання всеукраїнським асоціаціям державної підтримки, аби вони ставали більш спроможними. Такий досвід є за кордоном.

Крім того, зазначив депутат, асоціації мають бути залучені до формування регіональних політик, займатися розробкою та розвитком стратегій, допомогою громадам і регіонам.

Віталій Безгін окремо наголосив, що Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України – не противага асоціаціям та не політичний орган. Це консультативно-дорадчий орган, який стане майданчиком для ведення діалогу та розроблення ключових позицій, погоджених між усіма представниками місцевого самоврядування.

«Ця ініціатива жодним чином не може і не має підмінити собою діяльність асоціацій органів місцевого самоврядування. Формування one voice policy з боку ОМС має відбуватись знизу, а не згори», – акцентував очільник профільного підкомітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy