Нова кліматична політика за нормами ЄС: Олег Бондаренко про законопроєкт
- 179
Верховна Рада остаточно підтримала євроінтеграційний законопроєкт №11310 щодо впровадження нової кліматичної політики в Україні за нормами ЄС.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
«Законопроєкт сприятиме виконанню євроінтеграційних зобов’язань України, адже був розроблений з метою наближення національного кліматичного законодавства до acquis ЄС у сфері клімату. Крім того, ухвалення законопроєкту є одним з індикаторів виконання Україною Плану Ukraine Facility», – акцентував парламентар.
За його словами, законопроєкт визначає основні правові та організаційні засади державної кліматичної політики, спрямованої на забезпечення низьковуглецевого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, адаптації до зміни клімату.
Законопроєкт спрямований на:
✓ визначення правових та організаційних засад державної кліматичної політики, державного управління та наукового забезпечення в сфері державної кліматичної політики;
✓ планування державної кліматичної політики;
✓ встановлення засад для визначення механізмів та інструментів для досягнення цілей державної кліматичної політики;
✓ удосконалення національної системи інвентаризації антропогенних викидів парникових газів та поглинання парникових газів;
✓ забезпечення функціонування національної системи моніторингу та оцінки досягнення цілей державної кліматичної політики, прогнозування у сфері зміни клімату.
«Державна кліматична політика – це виконання міжнародних зобов’язань України, згідно з різними міжнародними договорами, зокрема Паризькою та Монреальською угодами. Ми повинні закласти основи для створення кліматичної стратегії, яка дасть можливість упродовж майже 30 років працювати та зменшувати вплив змін клімату на життєдіяльність громадян нашої держави», – зазначив Олег Бондаренко.
Парламентар зазначив: Україна на політичному рівні підтримала Європейський зелений курс, який визначає комплекс заходів політики ЄС на найближчі роки, з метою сталого зеленого переходу Європи до кліматично нейтрального континенту до 2050 року.
«Попереду ще багато роботи – потрібно відновити моніторинг, звітність та верифікацію викидів парникових газів, в найкоротший строк в діалозі з бізнесом розробити та запровадити систему торгівлі викидами вуглецю (СТВ) задля зменшення впливу механізму регулювання викидів вуглецю на кордоні (Carbon Border Adjustment Mechanism, CBAM), впровадженого ЄС на експорт українських товарів, напрацювати та впровадити всі вищеперелічені Стратегії. Але перший важливий і великий крок вже зроблений», – підсумував Олег Бондаренко.