Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Нова хвиля СOVID-19, вакцинація та підвищені зарплати медикам: профільний комітет заслухав міністра охорони здоров’я

  • 7937
Нова хвиля СOVID-19, вакцинація та підвищені зарплати медикам: профільний комітет заслухав міністра охорони здоров’я

2 лютого під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування депутати заслухали звіт міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо захворюваності на СOVID-19, кампанії з вакцинації та виплати підвищених зарплат українським медикам.

Про це заявив голова комітету Михайло Радуцький.

«Перше питання – епідситуація. Нова хвиля коронавірусної хвороби розвивається згідно з нашими прогнозами. Рівень госпіталізації порівняно з піком хвилі у листопаді 2021 року впав удвічі. У «ковідних» лікарнях із 70 тисяч місць зайнято 24 тисячі. Також значно скоротився час, який пацієнти з СOVID-19 проводять у медзакладах: за минулий тиждень госпіталізовано 20 тисяч осіб, одужали – 12 тисяч. Якщо восени стаціонари медзакладів були заповнені, то зараз більшість пацієнтів із СOVID-19 лікуються вдома. Відповідно, зросло навантаження на сімейних лікарів та екстрену медичну допомогу», – сказав Михайло Радуцький.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом МОЗ дозволить відкривати лікарняний лист дистанційно – за умови, що за 5 днів сімейний лікар огляне пацієнта і вирішить, чи продовжувати лікування. Це дасть можливість розвантажити медиків «первинки», які не встигають приймати усіх пацієнтів.

Також обговорили ситуацію з ліками від СOVID-19, що призначають за появи перших симптомів інфікування, щоб уникнути тяжкого перебігу хвороби. 


«До кінця тижня планується поставка 60 тис. курсів “молнупіравіра”, очікуємо на 300 тис. доз “паксловіду”, вже розвезено по лікарнях 60 тис. доз “ремдесивіру”», – повідомив Михайло Радуцький.

Під час обговорення питання вакцинації міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що до кінця року планується вакцинувати 70% дорослого населення та 80% осіб у категорії 60+. Про це йдеться в ухваленому урядом Національному плані вакцинопрофілактики коронавірусної хвороби на 2022 рік.

Серед головних пріоритетів – робота мобільних бригад з вакцинації у селах з групами ризику, інформаційна кампанія на телебаченні та радіо. Зокрема, планується посилити комунікацію у трьох напрямках: вакцинація підлітків, вакцинація бустерною дозою та програма Президента «єПідтримка» для категорії 60+ (можливість витратити кошти на придбання ліків).

Обговорили також виплату медичним працівникам підвищених зарплат за січень.

«Медики стурбовані і часто запитують нас, чи вистачить коштів, чи вчасно їх перерахують медичним закладам. Міністр запевнив нас, що всі медичні заклади “первинки” вже підписали договори з НСЗУ та отримали кошти. Закладам екстреної медичної допомоги Державна казначейська служба перерахує кошти у четвер – п’ятницю. Лікарні стаціонарної меддопомоги повинні вирішити всі питання з НСЗУ до кінця тижня, і у період з 5 до 10 лютого отримають фінансування по всіх пакетах. Комітет надалі триматиме це питання на контролі і реагуватиме на випадки, коли кошти у достатньому обсязі не виплачуються», – наголосив Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy