Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Не лише матеріальні втрати, а й воєнні злочини: Марія Мезенцева про роботу офісів Реєстру збитків від агресії рф

  • 56
Не лише матеріальні втрати, а й воєнні злочини: Марія Мезенцева про роботу офісів Реєстру збитків від агресії рф

У Києві та Женеві відкрилися офіси Міжнародного реєстру збитків і компенсацій постраждалим від російської агресії. Компенсаторний механізм поширюється і на постраждалих від воєнних злочинів.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова постійної делегації ВР в ПАРЄ  Марія Мезенцева під час пресконференції в Укрінформі «Головні виклики деокупованих територій: цивільні заручники, розслідування воєнних злочинів, знищене житло та інфраструктура».

«Як у Києві, так і в Женеві відкрилися офіси щодо Реєстру збитків і компенсацій. Наразі ми опрацьовуємо передачу інформації від органів прокуратури в Україні до Гааги для верифікації воєнних злочинів», – сказала парламентарка.

Вона наголосила, що компенсаторний механізм також поширюється на постраждалих від воєнних злочинів.

«Важливо, що цю категорію не звужено лише до матеріальних збитків, але й воєнні злочини, які пов’язано з насильством, катуванням, насильницькими зникненнями, депортацією. Тобто сюди потрапляють категорії цих громадян», – пояснила Марія Мезенцева.

Вона повідомила, що українці вже подали більше тисячі відповідних заявок через застосунок «Дія», і закликала реєструвати як матеріальні, так і нематеріальні втрати від воєнних злочинів.

«Грошима виміряти це горе та оцінити воєнний злочин неможливо. Але Гаага й наші міжнародні партнери намагатимуться це зробити. Вже понад 1 тисячу заявок українці подали через застосунок «Дія», і ми закликаємо надалі це робити — крім іншого, реєструвати воєнні злочини як матеріальних, так і нематеріальних втрат», – підсумувала Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy