Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Найкращі в Європі податкові умови для ІТ-спеціалістів: ВР ухвалила законопроєкт

  • 9926
Найкращі в Європі податкові умови для ІТ-спеціалістів: ВР ухвалила законопроєкт

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт № 5376 щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Разом з іншими законодавчими ініціативами він дозволить запустити в Україні спеціальний правовий режим для ІТ-галузі Дія City.

Співавтор ініціативи, голова підкомітету цифрової економіки, інноваційного розвитку та електронного бізнесу Єгор Чернєв розповів, що законопроєкт № 5376 встановлює найкращі податкові умови в Європі для ІТ-сектора та надає йому величезні можливості для розвитку.

Зокрема:
✅ компанії-резиденти Дія City зможуть обирати, який податок їм сплачувати: податок на прибуток 18% чи податок на виведений капітал за ставкою 9%
✅ нові умови для оподаткування заробітних плат: ПДФО (5%), військовий збір (1,5%) та ЄСВ (22%) з мінімальної заробітної плати.

«Більшість ІТ-компаній працює через ФОП, але це не дає можливості залучати іноземні інвестиції та створювати в Україні власний ІТ-продукт. Фактично сьогодні це фіксує Україну у гетто аутсорсингу. Де працюють українські хлопці та дівчата, а мільярди отримують іноземні компанії. Зниження податків не призведе до зниження доходів до бюджету. Навпаки – доходи збільшаться, тому що Дія City детінізуватиме цю галузь», – наголошує Єгор Чернєв.

Депутат також додав, що законопроєкт публічно підтриманий Європейською бізнес-асоціацією, Федерацією роботодавців України, Асоціацією ІТ України та іншими організаціями.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада ухвалила за основу перший необхідний законопроєкт (№4303) ЛІНК для створення Дія City – спеціального податкового і правового режиму для IT-індустрії. Він стимулюватиме розвиток цифрової економіки, розробки в галузі передових технологій з високою доданою вартістю та формування економіки знань.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy