Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Найбільш нагальні законопроєкти для децентралізації, які поставила на паузу війна, мають бути винесені на розгляд найближчим часом – Олена Шуляк

  • 172
Найбільш нагальні законопроєкти для децентралізації, які поставила на паузу війна, мають бути винесені на розгляд найближчим часом – Олена Шуляк

Для продовження в Україні процесів децентралізації влади потрібно реалізувати одразу декілька надважливих законодавчих ініціатив. Зокрема, йдеться про прийняття законопроєктів № 6319, 6401, та 7283. Про це повідомила Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, останній – законопроєкт №7283 «Про народовладдя на рівні місцевого самоврядування», є на сьогодні одним з ключових, оскільки запроваджує реальне народовладдя – активну участь людей в життєдіяльності громади не лише на період виборів, а і між ними. Цей документ зараз готується до другого читання.

Вищезгаданий законопроєкт, зазначила Шуляк, визначає різні форми роботи територіальної громади щодо питань місцевого значення – зокрема запроваджує місцеві референдуми.

«32 роки назад Україна об‘єдналася, підтримавши акт незалежності. Це був справедливий – справжній, референдум. А зовсім не те, що робить російська влада – псевдореферендуми під дулом автоматів. Крим та інші тимчасово окуповані території були і залишаються Україною, згідно з законами якої під час війни неможливі будь-які референдуми. Але нам до такого формату волевиявлення потрібно готуватися вже сьогодні, адже таким інструментом як референдум ми будемо користуватися після перемоги. Без цього не обійтись. Тож потрібні відповідні законодавчі зміни», – наголосила народна депутатка.

Окрім запровадження місцевих референдумів законопроєкт №7283 передбачає і інші важливі форми народовладдя:

✅ Публічні консультації;

✅ Громадські обговорення;

✅ Загальні збори;

✅ Електронні петиції;

✅ Участь громади в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету.

Крім цього, у законопроєкті прописаний пункт щодо звітування місцевих депутатів – поки це відбувається раз на рік. Але у разі прийняття 7283, депутати будуть зобов’язані не просто звітувати перед своєю громадою, але й відповідати на питання, вести активну дискусію, публікувати свої звіти, щоб виборці бачили, що робить обраний ними місцевий депутат.

Не менш важливим є прийняття і двох наступних законопроєктів – «Про внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення» щодо удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення» (№ 6319), та «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» (№ 6401). Обидва передбачають, максимальну залученість на цьому етапі децентралізації мешканців громад – щоб саме вони могли впливати на рішення місцевої влади і мати можливість брати участь у розподілі місцевого бюджету, тобто мати якомога більше інструментів для справжнього народовладдя.

Шуляк нагадала – про те, що фундаментом української державності повинні стати саме громади, говорилося вже неодноразово. Це своєю чергою пояснюється тим, що реформа децентралізації має на меті дві найважливіші зміни – передачу влади, її повноважень і, безумовно, бюджетних коштів з центрального рівня на місцевий. А також те, що рішення про те, якою повинен бути устрій і розвиток конкретної громади, повинні вирішувати виключно її мешканці. Вищезгадані законопроєкти покликані дати їм можливість для цього.

«Ми чітко усвідомлюємо, що деякі з законодавчих змін, необхідних, щоб позбавитись від рудиментів централізації влади, у нас «провисають» далеко не перший рік, якщо не десятиліття. Крім цього, дуже багато надважливих децентралізаційних законопроєктів забуксували на рівні Конституції через війну. Але ми повинні виконати своє домашнє завдання – заради якісного відновлення і євроінтеграції запровадити інструменти народовладдя, закріпивши після перемоги їх на законодавчому рівні», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy