Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Навмисне пошкодження житла і фото, оброблені в Photoshop: як українці намагаються отримати компенсацію єВідновлення, якщо вона їм не призначена

  • 286
Навмисне пошкодження житла і фото, оброблені в Photoshop: як українці намагаються отримати компенсацію єВідновлення, якщо вона їм не призначена

Станом на сьогодні розроблений механізм компенсацій за пошкоджене або знищене в результаті російської збройної агресії житло продемонстрував високу ефективність – сукупна сума погоджених компенсацій за програмою єВідновлення перетнула відмітку у 7 млрд гривень, а кошти на відновлення житлових умов призначено більше ніж 38 тис заявників.

Втім, окрім вирішення житлового питання для людей, які цього дійсно потребують, програму єВідновлення неодноразово пробували використати і громадяни, для яких по закону ця компенсація не передбачена.

Про це повідомила Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, з метою вдосконалення програми єВідновлення восени 2023 року разом з громадською організацією «Інститут Республіка» в межах програми USAID «Рада: Наступне покоління», що виконується ГО «Інтерньюз Україна», провели серію публічних консультацій. В результаті цих заходів вдалося не лише з‘ясувати, у якому напрямку рухатись, щоб покращити програму і її охоплення, а і виявити найпоширеніші випадки зловживань з боку потенційних отримувачів компенсації.

Серед найпоширеніших зловживань з боку заявників є:

✅ Спроби видати занедбане житло за таке, що зазнало пошкоджень в результаті збройної агресії рф проти України;

✅ Навмисне пошкодження житла заради компенсації;

✅ Подання недостовірної інформації про пошкодження – використання для заяв фотографій, оброблених у програмі Photoshop;

✅ Спроби отримання компенсації двічі: якщо ремонтні роботи ще не виконані, підстав для відмови немає;

✅ Отримання допомоги на відновлення житла з декількох джерел – не лише за кошти єВідновлення, але і за кошти, зокрема, благодійних фондів;

✅ Спроби подати заявку не власниками житла;

«Також ми бачимо високу активність з боку громадян, яким Законом обмежено право отримати компенсацію, але вони все ж таки намагаються зробити це обманом. Зокрема, йдеться про людей, які допомагали окупантам, підсанкційних осіб, громадянам, у яких є судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом І «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України», – зазначила народна депутатка.

Вона наголосила – більшості зловживань вдається запобігти, але на етапі розробки зараз декілька важливих нововведень, які зроблять програму ще більш прозорою.

Зокрема, зараз розробляється алгоритм виявлення випадків, коли заявник отримує матеріальну допомогу з кількох джерел. Окрім цього, всі благодійні джерела, які надають гуманітарну допомогу громадянам, зобов‘яжуть фіксувати відповідну інформацію. Це дозволить запобігти подвійному відшкодуванню.

Крім цього, обговорюється можливість доповнити кримінальний та адміністративний кодекси України статтями про відповідальність для таких заявників.

«Також ми не виключаємо можливості, що масові виплати компенсацій можуть призвести до підвищення цін на ринку нерухомості, особливо це стосується більш безпечних регіонів, тому є сенс розробити механізм врегулювання або стримування цього», – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, з грудня 2023 року для українців, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, з’явилася зможуть отримати допомогу для проведення не лише термінового ремонту (сума компенсації до 200 тис гривень), а і капітального ремонту своїх домівок. Максимальна сума компенсації на цьому етапі: 350 тис. гривень для відновлення квартири і 500 тис. гривень для приватного будинку.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy