Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Наукове обладнання та реактиви звільнять від ввізного мита та ПДВ

  • 5823
Наукове обладнання та реактиви звільнять від ввізного мита та ПДВ

Парламент підтримав у цілому законопроєкти № 5498 та № 5499, які дадуть змогу звільнити від ввізного мита та ПДВ наукові прилади, обладнання, реактиви, зразки, витратні матеріали до них.

Як наголосив співавтор документів, народний депутат від «Слуги Народу» Роман Грищук, за різними підрахунками, у цій сфері може лишитися до 300 млн грн, що надзвичайно важливо, бо наука в Україні недофінансована.

«Для своїх досліджень українські науковці використовують високотехнологічне обладнання й реактиви. Часто це обладнання унікальне і придбати його можна тільки закордоном. Отже, з і так невеликих бюджетів на наукові дослідження треба виділяти частину коштів на ввізне мито. А тендерні процедури затягують фактичну реалізацію проєкту часто аж на пів року», – пояснив він.

Народні депутати переконані, що науковці мають займатися наукою, а всі бюрократичні процедури треба максимально для них спростити.

Звільнення від сплати ПДВ із ввезення наукового обладнання фактично не призведе до втрат у масштабах бюджету, адже ці кошти вже виділені на проведення наукових досліджень. Їх просто «перекладуть у кишеню» наукових установ.

«Отже, більше грошей піде на сам науковий проєкт замість повернення у вигляді мита назад до бюджету. Пройшлися по останнім закупівлям наукових приладів на Прозорро. Лише на останніх 10 закупівлях 5 мільйонів гривень пішло на розмитнення, а це майже половина бюджету ще одного повноцінного наукового проєкту», – зауважив Роман Грищук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy