Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Національний спротив зможе ефективніше виконувати завдання: ухвалено закон

  • 663
Національний спротив зможе ефективніше виконувати завдання: ухвалено закон

Парламент підтримав законопроект щодо вдосконалення засад організації та ведення руху опору (№ 7180).

Насамперед, зазначає голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич,
документ дозволяє спростити процедури призначення командирів добровольчих формувань територіальних громад та підвищити оперативність прийняття відповідних управлінських рішень щодо формування військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формувань територіальних громад.

«Також у законопроекті ми передбачили, що комплектування ЗСУ особами рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, яким виповнилося 60 років і які виявили бажання служити під час дії воєнного стану (оголошення стану війни) – граничний вік перебування їх на військовій службі встановлюється до 65 років», – повідоми він.

Окрім того, законопроект унормовує питання щодо забезпечення осередків руху опору зброєю та боєприпасами до неї, а також належний порядок зберігання і застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів під час виконання завдань територіальної оборони.

Серед важливих новацій також Олександр Завітневич назвав наділення Сил спеціальних операцій ЗСУ статусом суб’єкта розвідувального співтовариства та наділення їх повноваженнями здійснювати перевірку осіб у зв’язку з призначенням, а також підвищення повноважень і відповідальності сільських, селищних, міських голів територіальної громади, на території якої безпосередньо не ведуться бойові дії, та на території якої не прийняте рішення про утворення військової адміністрації.

«Ми удосконалюємо наше законодавств з урахуванням найкращих практик та набутого практичного бойового досвіду в організації відсічі збройній агресії російської федерації проти України, що має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив. Крім того, відкриваються можливості для здійснення Силами спеціальних операцій розвідувальних дій на тимчасово окупованих територіях, що має велике значення для успішного планування та виконання упереджувальних заходів в організації рішучої протидії збройній агресії російських окупаційних військ», – підсумував голова комітеті.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy