Національна рада громад «Слуга Народу» ухвалила низку важливих резолюцій: Що це означає
- 7572
Національна рада громад політичної партії «Слуга Народу» ухвалила декілька важливих резолюцій за підсумками шести місяців повномасштабної війни рф проти України.
У документах, зокрема, йдеться про забезпечення фронту і тилу, гуманітарну допомогу переселенцям, відновлення постраждалих регіонів, об’єднання політичних партій в умовах війни, а також відповідальність за підготовку до «референдумів» на тимчасово окупованих територіях.
Як наголосила голова партії Олена Шуляк, за час повномасштабної війни «Слуга Народу» не лише зберегла партійну структуру, а й повністю переформатувала діяльність під потреби воєнного часу. І продовжує робити це зараз, закликаючи до єдності всі політичні сили.
«В умовах повномасштабної війни першочергове завдання політичних партій України в цілому і нашої партії зокрема полягає в організації та координації процесів допомоги фронту і тилу, переселенцям і людям з постраждалих регіонів, наданні інформаційної та психологічної допомоги мешканцям окупованих територій, боротьбі із ворожими наративами в інформаційному просторі. Партії мають відсунути убік ідеологічні розбіжності і політичні протистояння та зосередитись на повсякденних завданнях і викликах, які ставить перед нами поточна ситуація», – зауважила вона.
Як зазначається у одній з резолюції, післявоєнне відновлення повинно синхронізуватися із процесами євроінтеграції, побудови в Україні вільної ринкової економіки та міцних демократичних інституцій, створення сприятливого інвестиційного клімату та забезпечення верховенства права, відбуватися у тісній взаємодії з міжнародними партнерами та громадянським суспільством України.
Водночас має активно проводитись процес відновлення постраждалих регіонів, який також є важливим етапом на шляху розвитку України в умовах та після війни.
Так, обласні організації партії у постраждалих від бойових дій регіонах візьмуть на себе лідерство в процесі швидкої відбудови зруйнованої інфраструктури.
«Робота буде спрямована на забезпечення відкритого, прозорого, швидкого та ефективного процесу відбудови на всіх етапах. Це аналіз потреб і обсягів відбудови, взаємодія з донорами з країн-союзників, планування відбудови з урахуванням вимог безпеки та принципу «будувати краще, ніж було». Також це контроль над за використанням коштів та забезпечення балансу між темпами і якістю будівництва», – пояснила голова політичної партії «Слуга Народу».
У відповідній резолюції зазначається, що обласні партійні організації активно залучатимуть до цього процесу місцеві військові адміністрації, місцеву владу закордонних партнерів і донорів, громадські організації: «Організації громадянського суспільства забезпечать фахову громадську експертизу будівництва та контроль над використанням коштів держбюджету та донорів».
До того ж Україна планує залучити ще більше країн до відбудови.
«На прикладі взаємодії Житомирської області та уряду Естонії у відбудові зруйнованої інфраструктури ми хочемо показати іншим країнам, як може відбуватися цей процес та стимулювати уряди інших держав до співпраці з постраждалими від війни регіонами України», – сказав народний депутат, голова Житомирської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Ще одна резолюція, яку ухвалили учасники Національної ради громад, стосується спроб окупантів провести псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях, що порушує суверенітет України та міжнародне право.
«Так звані «референдуми» – це нікчемні дії як з правової, так і з політичної точки зору. Вони будуть кваліфіковані як злочин, який додасться до списку вже скоєних на території України. А кожен причетний понесе відповідальність незалежно від того, які саме дії він скоював», – сказав перший заступник голови Херсонської облради, очільник Херсонської обласної організації «Слуги Народу» Юрій Соболевський.
Олена Шуляк нагадала, що, навіть на окупованих територіях наші партійні представництва трималися до останнього, працюючи фактично у підпіллі, поки можливо було уникати каральних заходів окупантів. Наприклад, партійна організація на Херсонщині, попри те, що регіон перебував під окупацією буквально з перших днів повномасштабної війни, змогла прийняти близько 200 відвідувачів.
Загалом партійні організації прийняли та надали допомогу близько 127 тисячам людей. Найбільша кількість відвідувачів – у прифронтових регіонах: Миколаївська, Одеська, Запорізька області, місто Кривий Ріг.
44 партійні офіси, зокрема 23 обласних і 21 районний, працювали під час війни як гуманітарні хаби та координаційні центри допомоги фронту, переселенцям та постраждалим регіонам.
Окрім того, зауважила Олена Шуляк, 361 представник команди «Слуги Народу» нині захищає свободу і незалежність нашої держави у ЗСУ. 113 з них вступили до лав територіальної оборони.
Важливим також під час війни стало питання порятунку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава в цьому плані багато чого робить: від евакуації дітей з небезпечних територій, вирішення питань усиновлення, до повернення незаконно вивезених до рф дітей.
«На жаль, безтурботне дитинство і світлі мрії наших дітей зруйнувала війна. Понад 2 млн дітей залишили Україну в пошуках безпеки за кордоном. Ще 2,5 мільйони дітей переміщено всередині країни», – заявив народний депутат «Слуги Народу» Павло Сушко.