Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Народовладдя, пенсійна реформа, децентралізація: Руслан Стефанчук про пріоритети Ради на 2022 рік

  • 10665
Народовладдя, пенсійна реформа, децентралізація: Руслан Стефанчук про пріоритети Ради на 2022 рік

Одним із основних пріоритетів у законодавчій роботі парламенту на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка партії «Слуга Народу» та Президента України Володимира Зеленського. Про це на підсумковій пресконференції заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Закон про всеукраїнський референдум ухвалений цією Верховною Радою і на його підставі розроблений інший – про місцеві референдуми. Зараз він перебуває у Венеційській комісії. Сподіваюсь, наприкінці січня ми отримаємо відповідний висновок і заведемо його до парламенту, щоб проголосувати та надати можливість кожному громадянину на рівні територіальної громади впливати на місцеву владу – відкликати мера, впливати на раду, блокувати незаконні рішення органів місцевого самоврядування», – сказав він.

За його словами, народовладдю сприятиме ухвалення й інших законопроєктів. Зокрема, про петиції, про мирових суддів, про реальний суд присяжних, про колективний позов.

Також 2022-го потрібно остаточно реформувати містобудування.
«Найбільша корупційна складова – у будівництві. Маємо намір наступного року поставити на цьому крапку», – зазначив Руслан Стефанчук.

Спікер парламенту наголосив і на необхідності реформувати СБУ.

«Це, мабуть, єдине серйозне зобов’язання, яке залишилося в України перед міжнародними партнерами. І це зобов’язання, я переконаний, буде виконане на початку наступного року. Тому що Служба безпеки України повинна виконувати тільки притаманні їй функції і не займатися питаннями економіки, тиском на бізнес», – розповів Руслан Стефанчук.

Крім того, наголосив він, на початку наступного року Верховна Рада повинна зайнятися пенсійною реформою. Цього не вдалося зробити у четвер, 16 грудня, через блокування роботи парламенту окремим політичними силами.

«Ми готові на початку наступного року розглянути відповідні законопроєкти і запровадити накопичувальну пенсійну систему, яка даватиме можливість кожному з нас відкладати на свою пенсію. Та система, яка існує зараз, не відповідає нинішнім реаліям, щоб сформувати своє майбутнє», – заявив спікер.

Серед інших важливих законодавчих ініціатив, які парламент має затвердити у 2022 році, Руслан Стефанчук назвав запровадження економічного паспорту українця, конституційної процедури, а також ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації та затвердження антикорупційної стратегії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy