Народні депутати у Давосі продовжують працювати над виключенням рф зі складу ООН
- 365
Українська парламентська делегація в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі організувала експертне обговорення російського питання, зокрема стосовно наявності документів, на підставі яких РФ перебуває в ООН.
«Ми звертаємось до партнерів звернутися від імені власних Парламентів з питанням до Секретаря ООН Антоніу Гутерреша про те, де побачити документи, на підставі яких РФ перебуває в ООН. Забігаючи наперед, таких документів не існує», – зауважив член делегації, народний депутат «Слуги Народу» Олексій Жмеренецький.
У 2022 році Україна на офіційному рівні зафіксувала свою позицію про незаконність привласнення росією місця СРСР в ООН.
«Зі створенням Співдружності Незалежних Держав СРСР як держава та суб’єкт міжнародного права припиняє своє існування», і тому російська федерація не може претендувати на статус держави-продовжувача СРСР», – йдеться в Постанові Верховної Ради України від 1 грудня 2022 року.
Як зауважив Олексій Жмеренецький, рф 33 роки незаконно присутня у Раді Безпеки та ООН замість СРСР — цей факт зараз на межі глобального консенсусу.
На Всесвітньому економічному форумі у Давосі народні депутати України зазначили, що історія незаконних загарбань росії насправді почалась задовго до її фізичної збройної агресії. Ще у далекому 1991 році, коли російські посадовці шахрайським шляхом «окупували» місце СРСР у складі ООН, користуючись мовчазною згодою країн Заходу.
Понад 30 років весь світ пожинає плоди цього зухвалого порушення Статуту ООН, а українці платять за це власними життями, наголосив народний депутат.
Нагадаємо, економічний форум у Давосі — це одна із наймасштабніших міжнародних платформ, де Україна викриває найцинічнішу російську дипломатичну аферу 21 століття. Про це йшла мова в межах панельної дискусії «Переосмислення міжнародної безпеки — криза інституцій».
Серед учасників панелі – віце-спікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко, народні депутати України Дмитро Наталуха, Леся Василенко, Альона Шкрум, міжнародні колеги – Томас Грант, науковець Кембриджського університету, Джон Гербст, директор Євразійського центру Атлантичної ради, Джеффрі Найса, екс-члена Міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії. А також Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук, міжнародний експерт Громадського Хабу Максим Баришніков.