Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Нам критично необхідно врегулювати питання комплексної реконструкції кварталів – Олена Шуляк

  • 255
Нам критично необхідно врегулювати питання комплексної реконструкції кварталів – Олена Шуляк

У парламенті готують до другого читання законопроєкт №6458, який має чітко визначити процедурні норми реконструкції кварталів. В умовах масштабних руйнувань внаслідок російської агресії це одне з першочергових завдань.

Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Чинний закон про комплексну реконструкцію кварталів ухвалювали ще у 2006 році. Але через низку положень він так і не запрацював. Наприклад, у ньому не визначено, хто саме має бути замовником реконструкції, а також є нереалістична норма про згоду на відселення від 100% мешканців», – повідомила Шуляк.

Вона додала, що саме через це ухвалену Київрадою у грудні 2022 року Програму комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду складно виконати на практиці, як і програми з відбудови в інших містах.

«Законопроєкт 6458 має дати чіткий алгоритм ухвалення рішень, визначити процедури компенсації власникам житла, різні варіанти відселення людей під час реконструкції», – наголосила голова профільного комітету.

Також парламентарі планують визначити, як саме реконструюватимуть квартал у різних випадках: модернізація з відселенням мешканців чи без, або знесення багатоквартирного будинку. Крім того, має бути розширений перелік джерел фінансування таких проєктів.

«Перед розглядом законопроєкту у другому читанні необхідно покращити механізми захисту прав жителів та власників житла. Важливо прописати чіткі механізми для розвитку соціальної та транспортної інфраструктури модернізованих кварталів», – підсумувала Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy