Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Накопичувальна пенсія в Україні: хто і скільки платитиме з зарплати щомісяця

  • 585
Накопичувальна пенсія в Україні: хто і скільки платитиме з зарплати щомісяця

В Україні готуються до впровадження накопичувальної пенсійної системи (законопроєкт №9212). Вона передбачає добровільну сплату внесків як роботодавцем, так і працівниками.

Так, планується, що українці до 55 років, які працюють, або самозайняті (зокрема ФОП) добровільно будуть сплачувати щомісяця внески із зарплати в розмірі: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%.

Старші українці та працюючі пенсіонери – усі внески будуть сплачуватися до солідарної системи та пенсійні правила залишаються незмінними.

Як пояснила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, фінансування пенсій відбуватиметься за рахунок зменшення ЄСВ для осіб, які беруть участь у новій системі, на відповідний відсоток кожного року.

«До того ж держава буде співфінансувати з державного бюджету внески пропорційно: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%. А от для самозайнятих та ФОП держава робитиме внески на паритетних засадах», – повідомила голова партії.

Вона також зауважила, що учасник пенсійної системи може тимчасово використати частину коштів, накопичених на його індивідуальному пенсійному рахунку, на цілі та у порядку, визначені Кабінетом Міністрів України.

«Там чином ми створюємо стимули до накопичення на пенсію, не створюючи додаткового навантаження на роботодавця. Більше того, держава співфінансує внески до накопичувальної системи, збільшуючи розмір особистих накопичень і створює Накопичувальний фонд для гарантування збереження внесків громадян та стійкості системи», – назвала переваги ухвалення законопроєкту Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy