Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Наглядові ради контролюватимуть використання коштів медзакладів

  • 267
Наглядові ради контролюватимуть використання коштів медзакладів

Створення наглядових рад у медичних закладах – один зі способів контролю за ефективністю використанням коштів.

Про це розповів голова медичного комітету ВРУ, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

Так, уряд врегулював порядок створення наглядових рад у медичних закладах. За рішенням власника вони можуть бути створені в установах, які законтрактовані з НСЗУ та надають спеціалізовану медичну допомогу. Важливо, що до складу ради залучать громадськість, щоб забезпечити захист прав пацієнтів та медиків, стратегічне планування, прозорість та підзвітність керівника медичної установи.

«У межах медичної реформи медичні заклади стали автономними. Керівництво лікарні самостійно вирішує, на які потреби витрачати зароблені кошти, які напрямки медицини розвивати, які зарплати будуть у працівників. Сьогодні фактично генерального директора контролює лише місцева влада як власник медичного закладу. Потрібні й інші ефективні механізми контролю за тим, щоб кошти витрачалися прозоро та ефективно», – пояснив народний депутат.

Один із таких механізмів – створення наглядових рад у медичних закладах. Наглядова рада є колегіальним органом стратегічного управління, який представляє інтереси як власника медзакладу, так і громадськості. Вона має захистити права пацієнтів, медиків, забезпечити прозорість та підзвітність керівника медичної установи, стратегічне планування та розвиток підприємства, зазначає Михайло Радуцький.

«Рішенням Уряду передбачено залучення представників громадськості до наглядових рад – не менше ніж 50% від загальної кількості членів. Активна громадськість, представники благодійних організацій отримують вплив на формування стратегії роботи закладу. Тож ми говоримо не про формальний, а про реальний контроль за роботою закладу. Відзначу, що й раніше законодавство дозволяло створювати спостережні ради, але фактично вони сформовані не були. Новий порядок створення наглядових рад, який затвердив Уряд, має запустити цей процес», – підсумував голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy