Набуття членства Україною в Групі Помпіду – можливість разом із міжнародною спільнотою ефективно побудувати власну політику щодо наркотиків та різних видів залежностей
- 8522
Парламент вчора схвалив приєднання України до Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу (Група Помпіду), тим самим виконавши ще одне пряме зобов’язання за Угодою про асоціацію, яке мало бути виконане ще в 2014 році.
Про це заявила керівниця Постійної делегації в ПАРЄ, народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева за результатами голосування за відповідний закон у Верховній Раді України.
«Делегація і я особисто як її керівниця доклали усіх зусиль для прискорення ратифікації цієї важливої угоди. Окрім того, проєкт закону України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди Ради Європи про створення групи зі співробітництва в боротьбі проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу (Група Помпіду)» увійшов до Плану законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2021 рік, який відповідно до регламенту є обов’язковим планом роботи українського парламенту, а тому повинен бути ухвалений якнайшвидше», – наголосила вона.
Голова делегації назвала переваги набуття Україною членства в Групі Помпіду:
- дозволить значно розширити існуючий рівень міжнародного співробітництва щодо протидії наркотрафіку та перегляду політики щодо наркотиків;
- відкриє додаткові можливості для залучення міжнародної технічної допомоги, вивчення та запровадження міжнародного досвіду у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків;
- дасть право Україні брати безпосередню участь у роботі спеціалізованих груп і мереж щодо запобігання наркотрафіку;
- сприятиме започаткуванню та реалізації в Україні пілотних проєктів з профілактики наркоманії, лікування та реабілітації наркозалежних, отриманню в постійному режимі інформації щодо наркозагроз, тенденцій поширення наркотрафіку і споживання наркотиків.
Денис Хубер, виконавчий секретар Групи Помпіду, днями спеціально прибув до Києва, щоб стати свідком цієї дійсно історичної події і передати її безпосередньо до Страсбургу – і це вдалося саме Верховній Раді 9 скликання! 10 довгих років намагань надати згоду на приєднання України до Групи постійно наштовхувались на різні камені спотикання.
Дуже символічно, що Україна стає 42-ою державою-учасницею саме в 2021 році, коли відзначається 50-річчя Групи Помпіду. Вона була створена в серпні 1971 року за ініціативою тодішнього президента Франції Жоржа Помпіду як європейська рамкова структура співпраці для боротьби з наркоманією та наркоторгівлею і з часом перетворилася на міжнародну групу, яка відповідно до цінностей Ради Європи просуває гуманістичний підхід в антинаркотичній політиці. Найважливіша подія в цьому ювілейному році – ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи переглянутого статуту Групи Помпіду.
Новий статут повинен закріпити статус Групи Помпіду як органу Ради Європи, в тому числі посиливши фокус уваги на правах людини, розширивши сферу діяльності Групи за межі боротьби з поширенням і використанням незаконних наркотичних речовин і зміцнивши її взаємодію з іншими міжнародними організаціями та органами Ради Європи.