На Житомирщині провели протипожежні навчання рятувальників та лісівників ФОТОРЕПОРТАЖ
- 4968
На Житомирщині на базі Овруцького лісового господарства відбулися пожежно-тактичні навчання рятувальників та лісівників.
Відпрацювали різні способи й тактичні прийоми гасіння пожеж, тренували особовий склад залучених підрозділів для ліквідації лісових пожеж. Для навчань обрали сценарій, максимально наближений до реальних займань. Зокрема, враховувались випадки раптового та неконтрольованого поширення вогню.
Минулого року Житомирщина сильно постраждала від пожеж. Тоді вогонь знищив 43 тисячі гектарів лісу. Як зазначив голова Житомирського обласного осередку партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко, перед початком пожежонебезпечного сезону, коли ризик займань зростає, готовність особового складу та техніки має бути на найвищому рівні.
«Та попри найвищу готовність боротися зі стихією, маємо зробити все, щоб не допустити повторення минулорічної трагедії! Впевнений, кожен на своєму місці має докласти до цього зусиль. Ми як депутати підвищили відповідальність за підпал лісів і сухостою, запускаємо інвентаризацію лісів, яка не проводилася з 2001 року, готуємо закон про державний екологічний контроль. А також наводимо лад у лісах Житомирщини: відновлюємо просіки, створюємо пожежні водойми та віднаходимо кошти на оновлення матеріально-технічної бази», – наголосив Арсеній Пушкаренко.
Голова Комітету Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко розповів, що 14 травня 2020 року на базі двох комітетів – з питань екологічної політики та природокористування і з питань правоохоронної діяльності – була створена Робоча група щодо причин виникнення лісових пожеж та із запобігання їх у майбутньому з метою урегулювання зазначеного питання на законодавчому рівні.
«Наразі вже ухвалено два закони України № 1259-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» та № 1187-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», які суттєво підвищують відповідальність за недотримання протипожежної безпеки», – сказав Олег Бондаренко.
Нині у житомирських держлісгоспах встановлено 80 пожежних веж, 62 з яких обладнано телевізійними системами спостереження. Об’єднано в єдину систему 25 телевізійних камер. Тривають роботи з підключення решти камер.
У 2021 році придбали нову тенхніку: 3 нові пожежні автомобілі, 40 автомобілів підвищеної прохідності для рейдової роботи, 30 мотоциклів і квадроцикл для груп швидкого реагування.
Протягом останнього року облаштовано пірсами для забору води 541 водойму (станом на 1 квітня 2021 року). До 15 травня буде облаштовано 840 пожежних водойм, що відповідає кількості лісових обходів.