На Житомирщині діють 113 місцевих програм підтримки ветеранів – Віталій Бунечко
- 130
У Житомирській області працюють над низкою програм для максимального спрощення адаптації ветеранів до мирного життя. Про це повідомив голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко під час ІІІ Форуму «Ветерани – шлях додому: спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів», який відбувся у Звягелі.
«Коли ми говоримо про реабілітацію ветеранів, то вкладаємо в це поняття комплекс заходів. Йдеться про медичне та психологічне відновлення, допомогу з оформлення документів та пільг. А також надання інформації про можливості отримання державних та міжнародних грантів на відкриття власного бізнесу та навчання», – сказав Бунечко.
За його словами, Житомирщина працює над розвитком мережі реабілітаційних центрів та впровадження сучасних методів лікування. Загалом за цим напрямом в області працюють 18 лікарень.
«У січні 2024 року у співпраці з благодійниками та за підтримки Олени Зеленської в Овруцькій громаді відкрито мобільний реабілітаційний модуль для фізичної та психологічної реабілітації людей, зокрема військовослужбовців, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення», – зазначив голова Житомирської ОВА.
Він додав, що наразі тривають перемовини з міжнародними партнерами про реалізацію спільних проєктів з реконструкції реабілітаційних відділень в госпіталях області.
«Наша мета – починати надавати всебічну допомогу захисникам ще на етапі фізичного відновлення. Для цього в області працюють понад 30 мультидисциплінарних реабілітаційних команд, які пройшли кваліфіковане навчання, зокрема і за кордоном», – повідомив Бунечко.
Також очільник області повідомив, що на Житомирщині задля ефективної соціальної інтеграції ветеранів створено мережу ветеранських хабів, яка налічує 27 ветеранських просторів у громадах області. Крім того, працює обласний центр розв’язання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів їхніх родин.
За його словами, загалом у регіоні діє обласна та 113 місцевих програм для ветеранів війни, їхніх сімей та сімей загиблих. Завдяки цим програмам за перше півріччя 2024 року надали понад 60 млн грн адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які зазнали поранень, а також родинам загиблих та зниклих безвісти захисників. Понад 350 млн грн з державного бюджету цьогоріч передбачено на придбання житла для 171 родини захисників.
«Кожен з цих кроків – це вклад в майбутнє наших ветеранів, їхню реабілітацію та повернення до повноцінного життя», – підсумував Бунечко.