На Закарпатті створюють умови для релокованих підприємств та їхніх працівників
- 335
На Закарпатті бізнес спільно із владою регіону будують житло для працівників релокованих підприємств, внутрішньо переміщених осіб.
Як розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, підтримка підприємств, створення сприятливих умов для їхнього функціонування та розвитку – основа економічного потенціалу Закарпаття.
«За співфінансування будівництва з бюджетів громад, обласного бюджету, а також завдяки коштам підприємства є можливість розширювати штати працівників, збільшуючи при цьому обсяги виробництва та податкові надходження. Така ініціатива дозволяє зберегти кваліфікованих спеціалістів та забезпечити безперебійний виробничий цикл», – зазначив він.
За його словами, на стадії розробки ініціативи було закладено принцип будівництва комфортного житла для довгострокового проживання фахівців разом із сімʼями. Це дозволить розраховувати на збільшення кількості працівників та їх тривалу роботу на підприємствах, додав голова ОВА.
«Створюючи гідні умови для релокованих підприємств, будуючи житло для працівників, регіон надає нові робочі місця, збільшуються податки в бюджет, розвивається економіка та інфраструктура регіону. Найголовніше, українцям не треба буде виїжджати за кордон. Особливо тим, хто втратив житло через війну. Бо і робота, і гідні умови для життя будуть у нас, в Україні», – наголосила, зі свого боку, народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Гришина, яка в межах робочого візиту разом із головою Закарпатської ОВА побувала на будівництві будинку релокованим підприємством з Краматорська.
Так, наприклад, будівництво такого житла в Перечинській громаді триватиме до двох місяців. Це сучасні, європейські квартири, де можуть розміститися понад 40 людей. Тут використовуються якісні еко-матеріали, приміщення просторі, будинок термостійкий.
«З початку вторгнення рф до України велика кількість підприємств була релокована у більш безпечні регіони, зокрема Закарпаття. Керівництво області активно сприяє підтримці такого бізнесу та створенню умов для його розвитку. Адже це про гідні умови праці, збереження фахівців і можливість переміщеним особам придбати житло», – зауважила вона.