Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

На Вінниччині за народною ініціативою відкликають двох представників «Слуги Народу»

 • 5517
На Вінниччині за народною ініціативою відкликають двох представників «Слуги Народу»

На зборах Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу» одноголосно підтримано рішення про застосування імперативного мандату та відкликання двох депутатів Липовецької та Ямпільської міської ради за народною ініціативою – Петренка Сергія Миколайовича та Івасенка Олега Івановича.

Проведення зборів ініціювала голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Ірина Борзова.

«Слуга Народу» – перша політична партія, яка на практиці застосувала імперативний мандат. Йдеться про механізм відкликання депутатів, які втратили довіру виборців. Це було одним із перших пунктів програми нашої політичної сили», – наголосила вона.

Депутатка переконана, що якщо депутат забуває обіцянки, які давав своїм виборцям, забуває програму з якою йшов, яка команда його делегувала, то цей депутат має бути відкликаний.

«Депутати мають навчитися цінувати народну довіру та знати, що за зраду виборців їх чекає не ефемерна політична відповідальність, а реальне позбавлення депутатського мандата», – наголосила голова обласної організації.

Як йдеться у рішенні зборів, для відкликання цих депутатів за народною ініціативою є відповідні підстави.

Зокрема, що стосується Сергія Петренка:

 • депутатом не виконано вимоги ст.16 Закону щодо необхідності звітувати перед виборцями;
 • стосовно депутата Петренка Сергія Миколайовича наявне судове рішення, що набрало законної сили у справі №136/607/21 про порушення податкового законодавства;
 • 31.10.2022 у Липовецькій територіальній громаді відбувалися вибори на посаду міського голови, в цей час депутат Петренко Сергій Миколайович здійснював агітацію за кандидата, висунутого іншою політичною партією, про що є відео та фотоматеріали, чим порушив програму та ідеологію партії.

Щодо Олега Івасенка є наступні підстави:

 • не виконано вимоги ст.16 Закону щодо необхідності звітувати перед виборцями;
 • стосовно депутата Івасенка Олега Івановича наявне судове рішення, що набрало законної сили у справі №153/397/20 за скоєння адміністративного правопорушення;
 • згідно з інформацією, наданою апаратом Ямпільської міської ради, депутат Івасенко Олег Іванович був присутній на 4 (чотирьох) пленарних засіданнях міської ради з 14 (чотирнадцяти), тобто депутат пропустив понад половину пленарних засідань.

Під час заходу також було вирішено повідомити про факт зборів Липовецьку та Ямпільську обласні територіальні виборчі комісії та спрямувати протокол зборів Вінницької обласної організації партії «Слуга Народу» Національній раді громад для попереднього розгляду та надання рекомендацій Політичній раді партії щодо відкликання зазначених депутатів за народною ініціативою.

У парторганізації й надалі стежитимуть за діяльністю депутатів. Адже бути депутатом «Слуги Народу» – це мати величезний кредит довіри, як від однопартійців, так і від виборців. І тому тим, хто цим нехтує, не місце ні у фракції, ні у партії «Слуга Народу».

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy