Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

На гранти садівникам та виноградарям виділять 1 млрд грн

  • 337
На гранти садівникам та виноградарям виділять 1 млрд грн

Через бойові дії площа виноградників в Україні зменшилася на третину, що є великою проблемою для виноробів. Тому держава цьогоріч збільшує фінансову допомогу галузі. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Цього року ми продовжуємо підтримку, адже хочемо допомогти зберегти роботу виноробів та розвивати галузь. На цей рік заплановані гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства – 1 мільярд гривень. Минулий рік показав, що половина усього експорту – це якраз аграрна продукція. Тож це важливо для усієї економіки України», – наголосив Гайду.

Він додав, що минулого року за фінансової допомоги Світового банку для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства видали грантів на суму 322 млн грн. Це дозволило створити близько 400 постійних і 9 тис. сезонних робочих місць.

Також Гайду наголосив, що для південного регіону виноградарство та виноробство – ключові галузі. Зокрема, Одещина виробляє 60% від усього вина в Україні. В Одеській області розміщено 49 виноробних підприємств на яких в сезон збирання та переробки винограду працює близько 6 тис. людей.

«Внаслідок бойових дій частина виноградників опинилася на тимчасово окупованих територіях. Ще частина забруднена небезпечними матеріалами. Обсяги виробництва садивного матеріалу винограду скоротились. Це основні проблеми виноробів під час війни. Але ми робимо все, щоб в українців була робота, тому навіть у ці нелегкі часи розвиваємо виноградарство і всю аграрну галузь в цілому», – запевнив голова профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy