На Донеччині розпочинається експеримент зі створення унікального територіального кластера
- 15044
- 1
У Донецькій області розпочинається проєкт Emerland – державний експеримент, в межах якого на базі Святогірської та Лиманської громад буде створено унікальний територіальний кластер.
Презентація ініціативи відбулась у четвер у Києві.
Проєкт Emerland реалізується з ініціативи народного депутата від фракції «Слуга Народу» Володимира Воронова за підтримки міжнародного фонду ICRD. Концепція розроблена за участю Академії наук України.
Експеримент полягає у створенні на базі Святогірської та Лиманської громад території пріоритетного розвитку, яка складатиметься з інфраструктурного, освітнього, туристичного та IT-кластерів. Ініціатори проєкту впевнені, що сучасні підходи до розвитку Донбасу сприятимуть не лише його економічному зростанню, а й реінтеграції окупованих територій.
Проєкт, зокрема, включатиме:
- підвищення інвестиційної привабливості громад;
- розбудову інфраструктури, в тому числі аеропорту для малої авіації;
- створення локації для ІТ- та R&D-компаній;
- розвиток туристичного потенціалу національного парку «Святі гори»;
- створення сучасного освітнього простору.
«У кожної ідеї є свій час. І те, що нашу ідею практично миттєво підтримали в Кабміні, Офісі Президента, Національній академії наук, говорить про те, що для неї час дуже вдалий. Ми доопрацюємо цей проєкт і презентуємо його на виставці Expo-2020 в Дубаї в січні 2022 року. Це не просто унікальний державний експеримент, а той випадок, коли за розвиток громад беруться одразу три сектори: бізнес, влада і суспільство», – прокоментував Володимир Воронов.
Міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков зазначив, що інвестиційне спрямування проєкту є вірним шляхом.
«Ніякими кредитами ми не зможемо відновити економіку Донбасу – тільки інвестиції! І в цьому проєкті я бачу саме можливості для інвестицій», – пояснив міністр.
Радник голови Офісу Президента України Тимофій Милованов підкреслив, що Emerland є пілотним проєктом.
«Якщо він буде успішним, будемо цю ідею розповсюджувати в інших частинах України. Нам потрібні проєкти, які будуть сяяти! Давайте на цьому прикладі покажемо, що ми можемо створювати сучасну Україну – і не тільки у великих містах», – сказав він.
Назва проєкту Emerland походить від англійського Emerald Network («Смарагдова мережа»). Так називають загальноєвропейську мережу особливо цінних природних територій для збереження рідкісних видів флори та фауни, які охороняються на європейському рівні. Національний парк «Святі гори» підпадає під характеристику сертифікованих «смарагдових об’єктів».
Приємна новина! Дай-то Боже!