На Чернігівщині презентували Стратегію ветеранської політики до 2030 року
- 121

Стратегія ветеранської політики, затверджена Мінветеранів на виконання Указу Президента України, передбачає три стратегічні цілі: відновлення людського капіталу та добробуту ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей, повага та подяка живим ветеранам і всебічне вшанування полеглих; визначення участі ветеранів та ветеранок у забезпеченні національної безпеки та обороноздатності.
«Будь-яка стратегія в умовах дуже мінливого світу – це живий документ. Тому ми будемо періодично її оновлювати, щоб вона була актуальною і відповідала викликам часу й потребам ветеранів, їхніх сімей, а також родин загиблих. Для того, щоб ми могли вирішувати питання на рівні законодавства, нормативних актів Кабінету Міністрів, бюджетів, важливо розуміти, що болить на місцях, з якими проблемами доводиться стикатись», – сказала Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова під час презентації Стратегії.

Профільна міністерка разом із народним депутатом від «Слуги Народу» Сергієм Гривком, представниками влади, громадянського суспільства, відвідала простори турботи, поспілкувалась із фахівцями із супроводу ветеранів, ветеранські осередки, зокрема, відвідала ветеранський простір «Незламні» в Ніжині, Центр ветеранського розвитку та КНП «Ветеранський простір» у Чернігові, де наразі тривають роботи з облаштування приміщення.
«Стіни – це важливо, але ще важливіше – ідейні люди. Тут вони є. Так, директор цього ветеранського простору Сергій Довбиш опікується ветеранськими колами області. Об’єднує однодумців, багато уваги приділяє спорту й інтеграції через спорт. Це постійні активності чернігівських спортсменів-ветеранів, які гідно представляють область на різних всеукраїнських змаганнях», – розповів начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Сьогодні в обласних військових адміністраціях створені структурні підрозділи з питань ветеранської політики. Діють «ветеранські вікна» в ЦНАПах, стартував проєкт «Простори турботи» в закладах охорони здоров’я, працюють фахівці із супроводу ветеранів, триває робота над створенням мережі ветеранських просторів. Створені реабілітаційні відділення, триває розгортання відділень амбулаторної реабілітації, діє програма «Ветеранський спорт», за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни можуть щоквартально отримувати по 1500 грн для оплати спортивних занять.
«Це дозволяє покращити якість ветеранської політики і зробити її більш ефективною», – наголосив народний депутат від «Слуги Народу» Сергій Гривко.

Задля забезпечення економічної незалежності та професійної адаптації працює грантова програма для ведення ветеранського бізнесу, а також програма мікрофінансування на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Усе це організовано місцевою, обласною владою та на рівні національних програм.
«В питаннях ветеранської політики ми набираємо швидкість. Зараз головне не зупинятись. Ми рухаємось, є окремі проблемні питання, зокрема меморіалізація, потреба у фінансуванні. Тому для нас важлива підтримка регіону із центру», – зазначив В’ячеслав Чаус.