Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

На Черкащині підготували картки з алгоритмом дій у випадку надання невідкладної медичної допомоги

  • 7348
На Черкащині підготували картки з алгоритмом дій у випадку надання невідкладної медичної допомоги

На Черкащині підготували спеціальні картки, на яких зображено український алгоритм КОЛЕСО та протокол з тактичної медицини МІСТ-рапорт. Це певний алгоритм дій, яким варто скористатися в разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги нефахівцями. 

Це одна з  новацій, які були винайдені та запроваджені вже під час війни на Сході України. 

З ініціативи обласної влади за роботу з підготовки карток у регіоні взялися представники молодіжного крила політичної партії «Слуга Народу» Зе!Молодіжка.

Алгоритм КОЛЕСО означає огляд пораненого за низкою параметрів і є абревіатурою, яка розшифровується так: К – кровотеча, О – огляд дихальних шляхів, Л – стан легень, Е – ефективність дихання, С – робота серця, О – огляд тіла й оцінка свідомості.

МІСТ-рапорт – це картка для заповнення основних показників стану потерпілого. Розшифровується МІСТ як: М – механізм поранення, І – інформація про поранення, С – статус пораненого, Т – терапія проведена пораненому.

 «Не завжди допомогу у місцях бойових дій надають медики. А бійці чи цивільні, маючи дуже простий у використанні МІСТ-рапорт, можуть записати основні параметри постраждалого і транспортувати його до шпиталю. Ця картка може врятувати йому життя», – прокоментував лідер Зе!Молодіжки на Черкащині Олексій Заєленчець.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy