Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Соломчук: Світ підтримав Україну в питанні продовольчої безпеки

  • 97
Дмитро Соломчук: Світ підтримав Україну в питанні продовольчої безпеки

Питання продовольчої безпеки на Глобальному саміті миру, що відбувся у Швейцарії, привернуло до себе увагу світу, який підтримав позицію України, зокрема щодо захисту портів. Їжа потрібна всім, а агресія росії ставить під загрозу продовольчий ринок.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«росія готова давати своє збіжжя дешевше, ламаючи ринки, готова десь давати зерно безкоштовно в обмін на політичну підтримку. У такий спосіб кремль намагається отримати вплив на держави, особливо країни Африки й Азії. Водночас вільні країни прагнуть відкритого ринку. Зокрема, тиждень тому Єгипет відмовився від російської пшениці й закупив нашу. За гуманітарною продовольчою ініціативою Президента України «Grain from Ukraine», до Африки вперше відправили велику партію соняшникової олії», – акцентував парламентар.

Крім того, додав він, українські аграрії цього року, враховуючи тенденції ринку, дещо змінили пріоритети в посівній.

«У західній Україні більше засіяно цукрового буряку, оскільки в ЄС був дефіцит цукру, на який була стала й висока ціна. Приблизно на 20% зросли посіви сої, на яку минулого сезону була стабільна ціна. Менше було засіяно кукурудзи та пшениці, але цих культур точно вистачить для внутрішнього ринку й частина піде на експорт», – розповів народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy