Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Микита Потураєв: Україна добиватиметься виключення росії з ПА ОБСЄ

  • 331
Микита Потураєв: Україна добиватиметься виключення росії з ПА ОБСЄ

Постійна делегація Верховної Ради в Парламентській Асамблеї ОБСЄ подала правки до регламенту Асамблеї, за якими пропонується внести зміни до правил участі країн в організації. У разі підтримки такого рішення, вже у жовтні росію можуть вигнати з ОБСЄ.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомила керівник української делегації в ПА ОБСЄ, народний депутат «Слуги Народу» Микита Потураєв.

Він пояснив, що у правилах організації, у разі, коли держава-член організації починає агресивну війну проти іншої держави-члена немає жодних механізмів, які дозволили б обмежити присутність представників такої держави на зібраннях ОБСЄ.

За словами Микити Потураєва, те, що Україна порушила це питання – один з головних здобутків України під час цієї літньої сесії.

«Ми запропонували власне шлях вирішення цього питання і ми запустили процедуру змін до правил участі держав в ОБСЄ, в Парламентській Асамблеї. Йдеться про систему, яка дасть можливість покарати належним чином державу, яка веде проти України воєнну агресію, воєнний терор. І надалі, в принципі, це не конкретно проти держави, яка зараз веде війну проти нас — проти росії. Це взагалі механізм, який дозволить вживати санкції проти таких держав, які будуть таким чином себе вести», — пояснив голова делегації.

Водночас заступниця голови фракції “Слуга Народу”, членкиня української делегації в ПА ОБСЄ Євгенія Кравчук нагадала, що у ПАРЄ Україні вдалося повністю виключити росію з Ради Європи, а в ОБСЄ не існує механізму виключення ні країни, ні парламентської делегації з цієї організації.

«Тут цей механізм треба прописати. Якщо треба, то ми напишемо. Відповідно, ми подали правку, яку голосуватимуть у жовтні у Софії (Болгарія). Це фактично зміни до регламенту парламентської асамблеї ОБСЄ”, – зазначила вона.

Відповідні зміни, за якими виключається країна, що чинить агресію проти іншої країни-члена ОБСЄ, повинен проголосувати постійний комітет представників делегацій. Після цього керівництво може ухвалити рішення про призупинення чи припинення повноважень такої делегації.

Як зауважила Євгенія Кравчук, у жовтні росію та білорусь взагалі можуть не допустити на засідання ПА ОБСЄ і тоді ці країни не зможуть застосувати вето щодо змін до регламенту організації.

“Є така інформація, що буде бойкот з боку різних делегацій, якщо росіян допустять. Тому я думаю, що будуть знайдені механізми, щоб проголосувати за таке рішення. Це поставить під сумнів дієздатність організації загалом”, – сказала народна депутатка «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy