ALDE Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Як живе прифронтова Березнегуватська громада: представники «Слуги Народу» оглянули найбільш пошкоджені села

  • 137
Як живе прифронтова Березнегуватська громада: представники «Слуги Народу» оглянули найбільш пошкоджені села

На території Березнегуватської громади минулого року відбувалися активні бойові дії. Тож пошкоджень в громаді багато. Перший заступник голови Миколаївської обласної ради, член Політради партії «Слуга Народу» Антон Табунщик із робочим візитом відвідав Березнегуватську громаду та разом із головою громади від «Слуги Народу» Сергієм Бойком оглянув масштаби пошкоджень. 

Першим селом, що відвідали, було село Пришиб, де нині проживає всього близько 200 людей. Тут оглянули пошкоджений клуб та дитячий садок. 

«У клубі значно пошкоджений дах та вибиті вікна вибуховою хвилею. Аби не допустити руйнування будівлі, тут вже закінчують перекриття даху, тож місцеві згодом матимуть змогу тут збиратися. Зараз дівчата плетуть тут маскувальні сітки. У дитсадку ситуація інша – відновити його значно важче. До вторгнення тут було 15 вихованців, на сьогодні в селі всього 7 дошкільнят», – повідомив Антон Табунщик. 

Село Мурахівка розташоване у 20 кілометрах від Пришибу, ближче до тодішньої лінії фронту. Тому пошкоджень тут значно більше. Оглянули будинок культури, де ракетою зруйнована частина будівлі. Така ж ситуація у двох місцевих школах. 

«В одній повністю зруйнована половина будівлі. В другій, що раніше була опорним закладом із дитсадком, сьогодні суцільний жах. Через пошкодження даху у приміщенні неймовірна кількість плісняви і, дійсно, важко дихати. Її майже неможливо буде вивести, тому краще збудувати нову будівлю, адже це – здоровʼя наших дітей. Говорили з головою громади про можливі варіанти для початку відновлювальних робіт», – зазначив Табунщик.

Ще одне село, що відвідали представники партії, була Калуга, де наразі проживає понад 800 мешканців. За словами очільника громади, з евакуації повернулися майже всі мешканці. Тут ознайомилися із роботою місцевого фельдшерсько-акушерського пункту, місцевої школи та садочка. Школа і садок розміщені в одній будівлі, і, за словами Антона Табунщика, тут є всі умови для навчання, але немає укриття, аби розпочати очне навчання. Тож обговорили, як можна з наступного року залучити кошти держсубвенції. 

«Наостанок відвідали будинок культури. Тут є проблеми із дахом, що протікає. Цвіль пошкодила вже кілька приміщень, тому відремонтувати дах треба якомога швидше. Проговорили це зі старостою та головою громади. Серед інших проблемних питань – аварійний стан водонапірної вежі, що незабаром стане непридатною і домоволодіння залишаться без води. Говоритимемо про це з депутатами», – додав Табунщик.

Наостанок партійці відвідали власне Березнегувате, де побували в пошкодженій Березнегуватській центральній районній лікарні. Частину корпусу зруйнувала ракета с-300, тому зараз на капітальний ремонт громада виділила частину необхідних коштів – 4,8 мільйони грн. 

«На цей час вже відбулися торги та підписується договір із підрядником. Такі ж значні пошкодження оглянули і в одній з місцевих шкіл. Також працюватимемо в напрямку відновлення будівлі», – сказав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber

Коментарі закриті.

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy