Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Миколаївська обласна рада вимагає від парламенту ухвалити земельні законопроєкти

  • 6308
Миколаївська обласна рада вимагає від парламенту ухвалити земельні законопроєкти

Верховна Рада у другому читанні розглядає два законопроєкти, що завершують земельну реформу. Місцеві громади вимагають від депутатів невідкладно їх ухвалити.

Законопроєкти № 2194 та №2195 передбачають передачу земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності та впроваджує електронні аукціони з продажу й оренди земельних ділянок державної та комунальної власності.

Наразі парламент розглядає законопроєкти у другому читанні, але їхній розгляд фактично заблокований кількома тисячами поданих поправок, які депутати мають обговорювати у сесійній залі.

Тим часом місцеві громади вимагають негайно ухвалити ці законопроєкти та повернути їм право розпоряджатися землею за межами населених пунктів.

Першими до парламенту звернулися депутати Миколаївської обласної ради. На 4 сесії вони ухвалили заяву, в якій наполягають на необхідності ухвалення земельних законів для забезпечення реального самоврядування.

«Ми, депутати Миколаївської обласної ради, закликаємо Верховну Раду України невідкладно ухвалити в другому читанні й в цілому законопроєкти № 2194 та №2195, які, нарешті, повертають громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів. Ми переконані, що люди мають право бути господарями на своїй землі, й без цього рішення парламенту неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжнє самоврядування», – йдеться у заяві.

Депутати облради нагадують, що з 2002 року землями громад управляють призначені чиновники, які розпоряджаються нею без урахування інтересів людей.

«Лише громади мають вирішувати, що робити з землею – продавати чи здавати в оренду. А все зароблене повинно йти в місцеві бюджети на потреби людей, а не осідати в кишенях чиновників», – наголошують депутати облради.

За їх даними, на інтернет-аукціонах вартість земельних ділянок зростає на 223 % порівняно зі стартовою вартістю. Це означає більше коштів на розвиток громад.

«Цей парламент почав робити те, що обіцяли, але не виконували всі попередні скликання – завершив децентралізацію й розпочав справедливу земельну реформу, заклавши основу для побудови заможних громад. Тому закликаємо всі політичні сили у Верховній Раді діяти в інтересах місцевого самоврядування при ухваленні важливих для людей законопроєктів», – зазначається у заяві.

На сесії Миколаївської облради за це рішення проголосувало 39 депутатів, проти – 0, утрималися – 0.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy