Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Микола Тищенко: Мала авіація – головний елемент стратегії розвитку аеропорту в Ужгороді

  • 5238
Микола Тищенко: Мала авіація – головний елемент стратегії розвитку аеропорту в Ужгороді

Міжнародний аеропорт «Ужгород» прийняв перший тестовий регулярний рейс із Києва. Це стало символічним початком повноцінного відновлення авіасполучення із Закарпаттям після зупинки об’єкта у 2016 році. Після оновлення повноцінний початок роботи аеропорту планується з 1 червня.

У церемонії зустрічі екіпажу тестового рейсу взяв участь очільник Закарпатського осередку «Слуги Народу» Микола Тищенко. Він подякував усій команді, керівництву області та депутатам облради за спільні зусилля у виконанні завдання Президента щодо рестарту роботи аеропорту.

«Це перший, але дуже важливий крок для зльоту Закарпаття», – заявив він, перебуваючи в Ужгороді з робочою поїздкою.

Ужгородське летовище після відродження має усі шанси стати центром розвитку малої авіації, розповів очільник закарпатського осередку «Слуги Народу». На його базі пілоти зможуть навчатися й отримувати ліцензії європейського зразка.

«Наша команда має стратегію розвитку ужгородського аеропорту. У ній головний акцент ставимо на малій авіації», – наголосив він.

Микола Тищенко нагадав, що парламент у першому читанні підтримав законопроєкт №5301, завдяки якому з’явиться доступне внутрішнє авіасполучення. Адже остаточне ухвалення документа продовжить українським авіакомпаніям пільговий період для переходу на використання вітчизняних літаків до 1 січня 2025 року.

«Цей законопроєкт дає можливість відновити внутрішній авіарух. Перехідний період вже подовжували у 2017-му – до 1 січня 2021-го. Тоді це зробили, тому що неможливо було забезпечити експлуатацію українськими авіаперевізниками літаків вітчизняного виробництва. Наразі ситуація із забезпеченням авіакомпаній українськими літаками не змінилася», – заявив він.

Під час перебування в аеропорту Миколу Тищенка проінформували про існування поряд із аеропортом проблемного маєтку, який побудували на пагорбі. За попередніми даними, його звели з порушеннями, а місце розташування будівлі небезпечне для літаків під час приземлення. За попередньою інформацією, нерухомість може належати правоохоронцю.

Микола Тищенко повідомив, що направить депутатський запит у ДБР із проханням перевірити цю інформацію.

«Якщо немає законних підстав будівництва цього будинку, треба розібратися. Закарпатці чекають на аеропорт. Якщо когось із представників влади поважають більше, ніж звичайних українців, – дайте правову оцінку», – звернувся він до членів команди «Слуги Народу» в області.

Довідково. Аеропорт «Ужгород» має асфальтну злітно-посадкову смугу завдовжки 2038 м і завширшки 40 м. Він здатний обслуговувати внутрішні й міжнародні пасажирські рейси з пасажиропотоком понад 200 тис. осіб на рік. Об’єкт має потенціал для розвитку вантажних авіаперевезень із обробкою до двох вантажних літаків на добу.

2020-го Україна та Словаччина підписали угоду щодо спільного використання повітряного простору, дозволивши тим самим повноцінне відновлення роботи летовища.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy