Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Завдяки використанню телемедичних технологій проведено понад 10 тис. віддалених діагностик вагітних

  • 83
Михайло Радуцький: Завдяки використанню телемедичних технологій проведено понад 10 тис. віддалених діагностик вагітних

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон № 3222-IX щодо функціонування телемедицини, який передбачає застосування сучасних цифрових технологій для телеконсультування, теледіагностики та телереабілітації. Про це розповів народний депутат «Слуги Народу», голова медичного комітету Михайло Радуцький.

За його словами, наразі 180 перинатальних центрів використовують портативні пристрої кардіотокографії для проведення віддаленої діагностики вагітних пацієнток.

«Сучасні технології дозволяють жінкам перебувати під наглядом лікаря поза межами медичного закладу. Кардіотокограф – скринінговий пристрій, який допомагає оцінити внутрішньоутробний стан плоду, завчасно виявити можливі відхилення чи загрози вагітності та запобігти їм», – повідомив Михайло Радуцький.

Голова комітету пояснив алгоритм дистанційного ведення вагітності.

«На телефон жінки встановлюється спеціальний застосунок. За допомогою бездротового зв’язку до телефону під’єднується кардіотокограф. Датчики девайсу приєднуються до живота вагітної. Вони фіксують та передають отримані дані про частоту серцевих скорочень плоду, фіксують активність мускулатури матки та реакції плоду на її скорочення. Рух плоду фіксує жінка, натискаючи спеціальну кнопку на пристрої», – пояснив Михайло Радуцький.

Народний депутат зазначив, що лікар може переглянути результати обстеження у додатку свого телефона або на сайті телемедичної платформи.

«Потім платформа використовує штучний інтелект, щоб проаналізувати результати дослідження та формує для медика аналітичний звіт. Важливо, що кардіотокографія повністю безпечна для вагітної – не має шкідливого випромінювання чи іншого негативного впливу. Таке рішення допомагає у домашніх умовах забезпечувати нагляд за пацієнтками з груп ризику патології плоду», – резюмував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy