Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Залучаємо громадськість до моніторингу за якістю медичної допомоги

  • 68
Михайло Радуцький: Залучаємо громадськість до моніторингу за якістю медичної допомоги

Будь-які системні зміни в медичній галузі мають проводитися під пильним контролем громадських активістів. Адже саме вони напряму спілкуються з пацієнтами медичних закладів та знають про нагальні системні проблеми.

На цьому наголосив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький за результатами Національного онлайн-форуму «Мережування неурядових організацій для представництва інтересів пацієнтів».

За його словами, комітет та Міністерство охорони здоров’я активно співпрацюють з громадськими організаціями та благодійними фондами, а також пропонують активно долучатися до контролю за роботою лікарень.

«Торік Уряд прийняв постанову, яка регламентує роботу наглядових рад медичних закладів. Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, який серед іншого уточнює формування складу наглядових рад закладів охорони здоров’я. Всі ці зміни дозволять членам наглядових рад впливати на дії керівництва медичного закладу, на формування стратегії розвитку закладу», – зазначив парламентар.

Під час онлайн-форуму була презентована «дорожня карта» створення наглядових рад, механізм формування конкурсних комісій, озвучено перелік повноважень членів наглядової ради.

Як зазначив Михайло Радуцький, є ще одне важливе питання, до вирішення якого потрібно залучити громадських активістів, – це контроль якості медичних послуг.

«Ми провели торік декілька зустрічей із залученням МОЗ, НСЗУ, українських та міжнародних експертів, щоб разом сформувати ефективну систему моніторингу. Як наслідок, НСЗУ отримала такі повноваження та розпочала моніторингові візити в медичні заклади», – розповів народний депутат.

Водночас, вважає він, потрібні й інші канали зв’язку з пацієнтами, окрім офіційних «гарячих ліній».

«Один із них – проєкт «представник пацієнта», що наразі реалізується у 5-ти медичних закладах Києва та Львова. За два місяці зібрана статистика ключових скарг пацієнтів. І це важливі цифри для стейкхолдерів галузі, які формують політику у сфері охорони здоров’я», – акцентував очільник медичного комітету.

Також, додав Михайло Радуцький, під час форуму порушили теми громадського моніторингу за наявністю ліків у лікарнях та відбудови медичної інфраструктури.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy