Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Як відновлюватимуть медицину після війни

  • 469
Михайло Радуцький: Як відновлюватимуть медицину після війни

В Україні доопрацьовують проєкт плану післявоєнного відновлення медичної галузі. Остаточно затверджений документ очікується на початку осені.

Про це розповів голова комітету з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, основою плану стала Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року, яку розробили до початку війни. Також серед основних засад документа – відновлення галузі відповідно до стандартів ЄС та врахування принципу енергоефективності.

План містить дев’ять пріоритетних напрямків:

 Посилення політик та інститутів;

 Медичні послуги, викликані війною;

 Громадське здоров’я та готовність до реагування;

 Фінансова стабільність медичної допомоги;

 Трансформація мережі закладів охорони здоров’я;

 Розвиток кадрових ресурсів;

 Електронна охорона здоров’я;

 Управління якістю та експертизи здоров’я;

 Фармацевтичний сектор та доступ до ліків.

Відбудова медичних закладів передбачається у три стадії: перша – забезпечення медичною допомогою під час війни (2022 рік), друга – відновлення системи охорони здоров’я (2023-2025 роки), третя – підвищення людського капіталу, якості медичної допомоги, технологічний розвиток (2023-2026 роки).

«Особлива увага у плані відведена формуванню лікарняної мережі європейського зразка. Вона складатиме 215 загальних лікарень, 165 кластерних та 52 надкластерні (багатопрофільні), 6 міжрегіональних центрів реабілітаційних центрів, 5 центрів опікової травми та реконструктивної хірургії, 10 університетських лікарень. За підрахунками МОЗ, мінімальна потреба у відновленні та розвитку мережі складає 14,4 млрд євро», – наголосив голова комітету.

Михайло Радуцький відзначив, що якщо за низкою інших сфер економіки відбудову можна почати одразу після нашої перемоги, то у медицині ми чекати не можемо.

«Адже необхідно забезпечити українцям доступ до медичних послуг. Тому паралельно із розробкою плану тривають ремонтні роботи у медзакладах на деокупованих територіях за бюджетні кошти, а українські та міжнародні компанії фінансують будівництво нових амбулаторій на Київщині та Сумщині», – повідомив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy