Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Всеукраїнська програма ментального здоров’я наблизила послуги з психологічної підтримки до пацієнта

  • 102
Михайло Радуцький: Всеукраїнська програма ментального здоров’я наблизила послуги з психологічної підтримки до пацієнта

Розширення доступу пацієнтів до послуг з ментального здоров’я на «первинці», створення центрів ментального здоров’я, інформаційна кампанія щодо поводження з військовими, які повернулися з фронту.

Цим та іншим напрацюванням Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, був присвячений круглий стіл «Система охорони психічного здоров’я в Україні: результати та виклики реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я».

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький за результатами засідання.

За його словами, тема є надзвичайно актуальною. Адже, за оцінками фахівців, 40-50% українців потребують психологічної допомоги, а майже 3-4 млн осіб матимуть певний розлад психічного здоров’я різного ступеня тяжкості. І ця кількість зростатиме через війну. Щоб відреагувати на те, що потреба у психологічній допомозі збільшилася в декілька разів, з травня 2022 року запрацювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?».

Як зазначив парламентар, був проведений аналіз наявних ресурсів в системі надання психологічної підтримки. Виявилося, що 80% бюджетних коштів йшли на лікування в стаціонарі, щомісяця майже 300 млн грн витрачалися на недоказові методи психологічної реабілітації.

«Другий крок – максимальне розширення доступу пацієнтів до надання послуг з ментального здоров’я на «первинці». Для цього сімейні лікарі та терапевти пройшли навчання відповідно до стандартів ВООЗ (Mental Health Gap Action Programme), згодом в ПМГ з’явився новий пакет послуг з психологічної допомоги. Наразі 11,7 тис. медиків первинки у 890 медичних закладах надають такі послуги. Як наслідок, 170 тис. пацієнтів за минулий рік звернулася до медиків «первинки» за послугами ментального здоров’я», – розповів очільник профільного комітету.

Також серед напрацювань програми «Ти як?», на яких акцентував увагу Радуцький, це створення щонайменше 30 центрів ментального здоров’я в кластерних лікарнях, що ще більше наблизить такі послуги до пацієнтів, проведення тренінгів для представників першої лінії контакту з людиною, запуск інформаційної кампанії про те, як потрібно поводитися з військовими, які повернулися з фронту.

Як повідомив народний депутат, наразі комітет разом із координаційною радою з психічного здоров’я та МОЗ розробляють законопроєкт «Про систему психічного здоров’я в Україні».

«Була представлена перша чорнова версія проєкту закону, яка містить в собі, зокрема, наступні пункти: запровадження термінології у сфері ментального здоров’я, вказані права та обов’язки суб’єктів галузі, передбачена міжвідомча координація послуг, чітко розмежовані повноваження центральних органів влади, вказані стандарти медичних послуг, передбачено створення національної комісії з питань психічного здоров’я та нацреєстру надавачів послуг. Очікуємо пропозиції від усіх учасників заходу, щоб сформувати остаточні рекомендації за результатом проведення круглого столу», – підсумував парламентар.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy