Михайло Радуцький: Верховна Рада розгляне ініціативу щодо збільшення фінансування закупівлі ліків на 3,2 млрд грн
- 135
Парламент розгляне у другому читанні законопроєкт №13439-3 про зміни до Державного бюджету на 2025 рік, яким передбачено збільшення фінансування централізованих програм закупівлі медпрепаратів на 3,2 млрд грн. Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
«На засіданні Комітету з питань бюджету розглянули поправки до другого читання. Підтримано пропозицію нашого Комітету щодо збільшення фінансування закупівлі ліків на 3,2 млрд грн. Додаткові кошти підуть на забезпечення пацієнтів з онкологічними захворюваннями, вірусними гепатитами, орфанними хворобами, гемофілією та іншими тяжкими станами. Це рішення дозволить охопити лікуванням значно більше людей», – наголосив він.
За словами Михайла Радуцького, потреба у фінансуванні закупівлі ліків у 2025 році становить 19,8 млрд грн, тоді як у бюджеті передбачено лише 11,8 млрд грн (59,4% від потреби).
«Без додаткових ресурсів частина пацієнтів ризикувала залишитися без лікування. Йдеться про препарати для людей з орфанними захворюваннями, м’язовою дистрофією Дюшенна, ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, онкологією та іншими критичними станами», – пояснив він.
Голова Комітету нагадав, що законопроєкт був зареєстрований наприкінці травня, а 16 липня ухвалений у першому читанні.
«Сьогодні бюджетний комітет погодив поправки та направив документ до Верховної Ради. Залишився один крок — ухвалення закону в цілому. Розгляд у сесійній залі заплановано на наступний тиждень. Вдячний колегам за оперативну роботу, а Мінфіну — за те, що знайшов можливість виділити додаткові кошти на ліки навіть у складних умовах повномасштабної війни», – наголосив Михайло Радуцький.