Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: В Україні цього року стартує проєкт новітньої діагностики онкологічних захворювань

  • 75
Михайло Радуцький: В Україні цього року стартує проєкт новітньої діагностики онкологічних захворювань

Національна агенція «Медичні закупівлі України» придбає циклотрони для виробництва радіофармпрепаратів та ПЕТ-КТ – для виявлення хвороб. Останні – планується придбати вже з наступного року після реалізації проєкту з будівництва циклотронів.

У провідних країнах світу один із пріоритетів сфери охорони здоров’я – раннє виявлення раку. На перших стадіях онкологію можна вилікувати та повернути людину до звичайного життя. На цьому наголосив народний депутат «Слуги Народу», голова медичного комітету Михайло Радуцький.

«За останні роки команда Президента зробила декілька важливих кроків, щоб у нашій країні покращилася діагностика онкозахворювань. Наприклад, торік МЗУ вперше придбала 15 лінійних прискорювачів з рекордною економією бюджетних коштів. Прискорювачі дозволяють впливати безпосередньо на ракові клітини знищуючи їх або зупиняючи їхній ріст із мінімальними наслідками для здорових клітин. Закуплено 28 МРТ для безоплатної діагностики складних діагнозів, в том числі онкохвороб на ранніх стадіях», – зазначив народний депутат.

За його словами, сучасні технології в медицині продовжують розвиватися.

«В таких країнах, як США та Франція, активно використовують метод виявлення раку – тераностика. Це новітній підхід у медицині, який поєднує діагностику та терапію. В його основі лежить застосування препаратів, які є одночасно і засобом ранньої діагностики, і мають терапевтичну дію. Ці препарати «підсвічують» ракові клітини у тілі людини під час томографії на ПЕТ-КТ. Новітній спосіб діагностики на клітинному рівні на даний час вважається медиками одним із найбільш ефективним», – поінформував Михайло Радуцький.

Голова медичного комітету повідомив, що для забезпечення доступу українців до такого методу діагностики, Національна агенція «Медичні закупівлі України» придбає циклотрони та ПЕТ-КТ. Циклотрони потрібні для виробництва радіофармпрепаратів для діагностики та лікування онкології, а ПЕТ-КТ – безпосередньо для позитронно-емісійної комп’ютерної томографії. На цей рік в бюджеті на закупівлю циклотронів закладено 1,6 млрд грн», – повідомив Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy